+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bedenimize canlılık hisi veren ruhumuz ise ve ruh gidince beden ölüyorsa, ameliyat olurken anestezi aldığımızda, ruhumuz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bedenimize canlılık hisi veren ruhumuz ise ve ruh gidince beden ölüyorsa, ameliyat olurken anestezi aldığımızda, ruhumuz


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Bedenimize canlılık hisi veren ruhumuz ise ve ruh gidince beden ölüyorsa, ameliyat olurken anestezi aldığımızda,


  Reklam  Cevap: Ruhun bedenden ayrılmasına ölüm denilmektedir. Bu nedenle uykudayken, ameliyat olurken veya bayılmışken de ruh bedendedir.
  Anesteziyle meydana gelen durum, derin bir uyku olarak algılanabilir. Beynimizin ön kortex tabakasının bir kısmı devre dışı bırakılmakla uyuduğumuz gibi, beynin bu tabakasının anesteziyle daha derinlemesine devre dışı bırakılmakla nargotik uyku hali oluşur.
  Bir kanun-u emrî olan ruhun uykudayken bedeni terk etmesi söz konusu olmadığı gibi, anestezi esnasında da bedeni terk etmez. Ruhun kanuniyeti bedenle kalmaya devam eder. Çünkü ruh harici vücut giydirilmiş / dışarıda bağımsız varlık kazanmış, başına şuur takılmış, emir alemine ait bir kanun olduğundan, onun keyfiyeti, mahiyetini bilemediğimiz için, bu konuda net bir şey söylemek zordur.

+ Yorum Gönder