+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir Umre Seyyahının Not Defterinden Nijerya'dan sonra Cezayir Hüseyin Eren Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir Umre Seyyahının Not Defterinden Nijerya'dan sonra Cezayir Hüseyin Eren


 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Bir Umre Seyyahının Not Defterinden Nijerya'dan sonra Cezayir Hüseyin Eren


  Reklam  Cevap:
  Bir Umre Seyyahının Not Defterinden
  Nijerya’dan sonra Cezayir

  Kabe'de Nijeryalı Osman ile tanışmıştı, Medine’de Nedjoua Elhadi ile
  ....
  Osman’a tesbihat hediye etmişti, Elhadi’ye Cevşen. Heyecanından ayağa kalktı sarıldı, Cevşeni öptü başına koydu.
  Biraz İngilizce, biraz Arapça, biraz işaretçe bir şekilde anlaştılar Kelimelerden öte kalpten konuştular; harfsiz ve sessiz, derin ve etkileyici Telefonun verdi Elhadi, memleketine davet etti
  Sabah namazında görünce hemen yanına geldi. Halleştiler, hatırlar sordular; sürur soludular, muhabbet içtiler. Dostluk bağları kalplerden kıtaları sardı, imanın birleştiriciliği ve bütünleştiriciliğinde buluştular.
  Afrika’nın bu sıralar duaya çok ihtiyacı var. Nijerya Osman’ın şahsında tesbihat, Cezayir Elhadi’nin şahsında Cevşen okuyor inşallah. Tunus’ta başlayan bölgeye yayılan hadiseler kardeşkanı dökülmeden, dâhildeki asayişi bozmadan ve zalimlere fırsat vermeden sükûnetle adaletli bir şekilde çözülür inşaallah.

  Mısır İslamın zeki bir mahdumu diyor asrın şefkatli tabibi. Mektebindeki tedrisatını tamamladığında kıtanın başına geçecek İslam sancaktarlığını yapacak. Yaşanan sıkıntılar onun habercisi olmasın?
  Keza diğer kıtalar da sancaktarlarını bekliyor.


+ Yorum Gönder