+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Borç yüzünden sadece imam nikah kıymak istiyoruz hükmü nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Borç yüzünden sadece imam nikah kıymak istiyoruz hükmü nedir?

  Sual: 30-38 yaşalarındayız ve ikimizinde çok borcumuz var maddi müsait değiliz birbirimizi seviyoruz ve karı-koca hayatı sürdürmek istiyoruz ama borçlar yıllar sonrada bitmicek ayrılmaya çalıştık ama ayrılamadık resmi nikah kıymak mümkün değil ne yapabiliriz.birbirimize dokunduğumuzda günaha girmemek için en azından imam nikahı kıymak istiyorum ? 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Borç yüzünden sadece imam nikah kıymak istiyoruz hükmü nedir?


  Reklam  Cevap: Kardeş;
  Madem günaha girmek istemiyorsunuz biraz daha borca girip gidin resmi nikahınızı kıydırın ki resmen sıkıntıya düşmeyesiniz. Eğer gerçekten seviyorsanız, Sevgi sınır tanımaz.. Resmi nikah kıydırmak şunun şurasında 50 ya da 200 TL sevgi bu kadar ucuz mu?
  Evlenmek, erkek açısından sorun teşkil etmez ama gerçekten seviyorsanız kız tarafınıda düşünmeli ve akdinizi garanti altına almanız gerekmektedir..

  resmi nikah kıymak mümkün değil


  Defter ücreti olarak 30 TL alınıyor. Nikah ücreti ise ilçeye göre 50-200 TL arası değişmekte. Bazı ilçelerde hafta içi ücretsiz nikah kıyılıyor.
  Bu mu zor olan..?

  Allah (c.c) evleneceklere kefildir.

  Şüphesiz yüce Allah:

  ''İçinizde evli olmayanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden salih olanları evlendirin. Eğer fakir iseler Allah kendi fazlından onları zengin eder. Allah, geniş (nimet sahibi)dir bilendir.'' (24/32)

  bu ayet bizler için kafidir..

  O'nunla Kalın..


+ Yorum Gönder
imam nikahı ücretlimi