+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Öd ağacı nın faydaları ve resmi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Öd ağacı nın faydaları ve resmi

  Sual: Öd ağacı nın faydaları ve resmi
  peygamberimiz bu bitkinin kokusundan sürünürmüş...
  cevaplayandan Allah razı olsun şimdiden ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Öd ağacı nın faydaları ve resmi


  Reklam  Cevap: Öd ağacı nın faydaları ve resmi
  Buyur kardeşim evet peygamberimiz bu bitkinin kokusundan sürünürdü güzel kokusu varmış fakat bulmak biraz zor olsa gerek...
  Öd Ağacı (Aloe): Kurak bölgelerde yetişen, yaprakları dikenli, sarı ya da kırmızı renklerde ve salkım halinde çiçekler açan, meyveleri armuda benzeyen bir bitkidir. Aloe vera olarak da bilinir. Aloe veranın yapraklarından çıkarılan özsuyun yoğunlaştırılmasıyla sarısabır elde edilir. Uçucu yağ, acı madde, reçine ve antrakinon türevleri içermektedir.
  Öd Ağacının Faydaları ve Tıbbi Etkileri: Kalınbağırsak üzerinde etkili bir müshildir. Sinirleri kuvvetlendirir. Gaz söktürücüdür. Kokusu ferahlatır ve balgamı söker. Güneş yanıkları da dahil hafif yanıklara ve egzamaya karşı faydalıdır.
  Öd Ağacı Nasıl Kullanılır? Öd ağacının yapraklarından elde edilen sıvı tıbbi etkileri için kullanımının yanında kozmetik alanında da kullanımı yaygındır. Bunun dışında bitki bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Ayrıca, kabuğu ve odunu yakılınca güzel koku verdiği için tütsü olarak da kullanılmaktadır. Hamilelik dönemi içinde kullanılması tavsiye edilmez.

+ Yorum Gönder
öd ağacı görselleri,  od agaci fotograflari,  dikenli cicekler