+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allaha verilen sözde durmamanın hükmü ve kefareti nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Allaha verilen sözde durmamanın hükmü ve kefareti nedir?





  Yorum: Allaha verilen sözde durmamanın hükmü ve kefareti nedir? isimli konu Mumsema.com
  Sigarayı bırakmak için allaha ve peygamber e fendimize sozverdim ve 3 yıl sonra tekrar başladım kefareti nedir ve odesem de sigarayı birakacakmiyim yoksa gunah olmazmi allah bunun için sorguya cekecekmi gunah sayılırım yinede icebilirmiyim

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Allaha verilen sözde durmamanın hükmü ve kefareti nedir?


  Reklam



  Sözünü bozduğun için sana yemin kefaret gerekir. 10 fakiri doyurmak buna gücün yetmiyorsa peşpeşe 3 gün oruç tutman gerekir. Fakirlere verilecek miktar günümüz şartlarında 150 tl dir.

 3. Misafir
  Ben allahım affet bir daha yapmıycağım söz dedim ama yaptım .. 3gün orucunu tutmazsam eğer onun yerine kılabildiğim kadar namaz kılsam olur mu??

 4. arifselim
  Yönetici
  Oruç kefareti bellidir onun yerine hiç bir şey geçmez. Kefaret olarak ne kadar namaz kılarsan kıl bu kefaret değildir kabul olmaz.

 5. Misafir
  Cocugum dogunca allaha kapancam diye soz verdim cocugum dogunca kapandim ama alisamadim ne yapmam gerekiyo eger sozumde duramazsam

 6. emre
  Devamlı Üye
  Verilen sözden daha önemli bir durum yok mu sence? Allah'ın açık ayeti var. Yani Allah'ın örtünmen için emri var. Açık olan her kadının her anı Allah'ın emrine isyan halindedir.

 7. Misafir
  Selamın aleyküm ben bir konu Hakkı'nda sürekli yemin ediyorum ama hep nefsime yenik düşüyorum ama ettiğim yemin sadece benimle alakalı ben en son yemin ederken dedim ki allahım bu yeminimi bozmayacağım eğer bozarsam benim başıma bir musibet Ber dedim ve bilerek zor durumda kaldım bozdum şimdi çok pişmanım oruçumuda tutuyorum tövbe ettim sizce bunun vebali nedir müsibet gelir mi hocam çok pişmanım Allah rızası için cevaplayın

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Yemin etmek ayrı bir şey, beddua etmek ise ayrı bir şeydir. Bedduayı Allah dilerse kabul eder dilerse etmez. Bedduadan tövbe etmeli ve tekrar etmemelisin. Yeminlerin için her bozduğun yemin için sana yemin kefareti gerekir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
allaha verilen sözü tutmamanın kefareti,  allaha söz verip yerine getirmemek,  allaha verilen sözü yerine getirmemek,  allaha verilen sözü tutmamak,  allaha söz verip tutmamak,  allah'a söz verip yerine getirmemek,  sözünde durmamanın günahı