+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ben kapanmak istiyorum ancak okulum var, yazın kapansam olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ben kapanmak istiyorum ancak okulum var, yazın kapansam olur mu?


 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Ben kapanmak istiyorum ancak okulum var, yazın kapansam olur mu?


  Reklam  Cevap:
  sa ya ebn kapnmak istiyorum ama şuan okulum olduğu için kapanamıyorum yazın kapnsam sonra okul olduğunda çaılsam bu günah olur mu cevap veririseiz sevinirim

  ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve bereketuh..

  Değerli din kardeşim, bacım ;
  Baş örtüsü takmamanın günahı,
  Bizi yaratan Rabbimizin emirlerine karşı gelmek ne kadar büyük bir günah ise, bir kadının başını örtmemesi de o kadar büyük bir günahtır!

  Şüphesiz Yüce Allah
  (Azze ve Celle) konuyla alakalı şöyle buyurmaktadır..

  “Mü’min kadınlara da söyle gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Kendiliğinden görünenler dışında ziynetlerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar…”
  Nur: 31
  Diyelim ki bir bayan bazen başını örtüyor, bazen açıyor. Kıyamet gününde Allah (Azze ve Celle)’nin huzurunda nasıl cevap verecek!?
  Ey Müslüman bayanlar! Şu üç günlük dünyada nefsinize uyupta ahiretinizi yıkmayın! Baş örtüsü o kadar önemli ki Cennette de kadının baş örtüsü vardır.
  Enes bin Malik (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  "Sabahleyin veya akşamleyin -herhangi bir zamanda- Allah yolunda yapılan bir yürüyüş hiç şüphesiz dünyâdan ve dünyâdaki şeylerin hepsinden hayırlıdır. Ve elbette cennette herhangi birinizin yayının arası kadar veya ayağın –basıldığı- yer kadar bir mevki dünyâdan ve dünyâdaki her şeyden hayırlıdır. Şayet cennet ehli kadınlardan bir kadın Arz'a çıkmış olsaydı, muhakkak yer ile gök arasını aydınlatır ve ikisi arasını güzel bir koku doldururdu. Ve elbet o kadının nasîfi, -yani baş örtüsü- (bk. İbn Hacer, ilgili hadisin şerhi) dünyâdan ve dünyâdaki her şeyden hayırlıdır."(Buharî, Rikak, 51).
  Buhari: 6467

  O'nun Emirleriyle Kal..

 3. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Ah canım bacım yaza kadar ömrümüz varmıki ?

 4. harunbaba06
  ALLAH YOLUNDA
  Hocalar daha iyibilir dogrusunu açıklarlar ..sen ögerncısin galiba okula giderken baş örtüsü takamıyorum mu demek istiyorsun yazın tatilde başörtüsü kullansam olurmu diyorsun okullar acılınca ne yapmalımıyım diyorsun hocalar cevabını verecektir

 5. Misafir
  bende 14yasındayım cok kapanmak istiyorum ama okul var ve nasıl yapıcam bilmiyorum okula gidince kapalı mı gidicem acıkmı lutfen yardım edin

+ Yorum Gönder