+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamberimizin nesli devam ettimi ettiyse hangi evladından devam etmiştir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamberimizin nesli devam ettimi ettiyse hangi evladından devam etmiştir?


 2. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.

  Cevap: Peygamberimiz (s.a.v)in nesli devam ettimi ettiyse hangi evladından devam etmiştir?


  Reklam  Cevap:
  peygamber efendimizin soyunun devam ettigi fatma annemizle ilgili peygamberimizin sözü veya ona dair her hangi hadis varmı dır
  Vardır kardeşim.Hatta derki benim kızım Fatıma'dan ahir zamanda (O) Mehdi gelecektir der.Bu da Peygamber'imizin soyunun Fatıma annemizden devam edeceğini belirtir.Bununla ilgili birçok hadis var fakat arayıp bulamadım.Ama ben okumuştum aklımda kalmış.Tam hadisi bilenler varsa elbet yazarlar buraya.Ben sadece merakını bir nebze gidermek için yazdım.


  Selametle.

  İşte buldum:

  Ebu Hureyre (r.a.)'dan rivayete göre, Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

  “Dünya hayatından sadece bir gün kalmış olsa bile, benim Ehl-i Beyt'imden ismi ismime uygun olan bir kişi (Hz. Mehdi (a.s.)) gelinceye kadar Allah (c.c.) o günü muhakkak uzatır.” -Ahmed b. Hanbel “Müsned” inde tahric etmiştir.-

  MEHDİ (A.S.), BENİM ÇOCUKLARIMDAN BİRİDİR. Yüzü gökyüzünde parlayan yıldız gibidir." (Ali b. Sultan Muhammed el-Kari el-Hanefi’nin “Risaletül Meşreb elverdi fi mezhebil Mehdi”)

  HZ. MEHDİ (A.S.), FATİMA'NIN EVLATLARINDANDIR VE HASAN'IN SOYUNDANDIR." (Ebu Davud, Hz. Mehdi, 1)
  Sanırım yeterli.

+ Yorum Gönder
peygamber soyu,  peygamberimizin nesli