+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Miras paylaşılırken önceki kadının malından sonraki kadının çocuklarına pay düşer mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Miras paylaşılırken önceki kadının malından sonraki kadının çocuklarına pay düşer mi?

  Sual: Kadının anne baba tarafından arsa kalıyor.Kadının dört çocuğu var.Kadın ölüyor.Kocası tekrar evleniyor.Bu kadından da altı çocuğu oluyor.Sonra adam da ölüyor.Miras paylaşılırken önceki kadının malından sonraki kadının çocuklarına pay düşer mi? ? 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Miras paylaşılırken önceki kadının malından sonraki kadının çocuklarına pay düşer mi?


  Reklam  Cevap:
  Kadının anne baba tarafından arsa kalıyor.Kadının dört çocuğu var.Kadın ölüyor.Kocası tekrar evleniyor.Bu kadından da altı çocuğu oluyor.Sonra adam da ölüyor.Miras paylaşılırken önceki kadının malından sonraki kadının çocuklarına pay düşer mi?
  Kardeş;

  Kadının anne babasından kalan arsa eğer (kadının) kardeşleri varsa beraber paylaştırılır, Kadının dört çocuğu olabilir bu miras çocuklarıyla alakalı değildir.

  Ancak kadın öldükten sonra kadına düşen miras neyse o dört çocuğa kadının (Anneleri) mirası paylaştırıla bilir, diğer kadından olan çocuklara (6 çocuk) Dört çocuğun öz annelerinden kalan miras bu altı çocuğa kalmaz, olmaz..

  Bu çocuklar (4 ve 6 Çocuk) babaları bir anaları farklı olduğundan dolayısıyla hepsi dinen öz kardeş hükmündedir. Babalarından kalacak mirasa taliptirler yani miras bu 10 çocuk arasında paylaştırılır.

  Aynı şekilde Anneleri farklı olan Altı çocuğun annelerinden kalan da bu altı çocuğun mirasıyla alakalıdır yani bu altı çcuk arasında miras paylaştırılır..
  En doğrusunu bilen Allah'tır..
  Umarım yardımcı olabilmişimdir..


  O'na Emanet Olun..


+ Yorum Gönder