+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hayvan öldürmenin hükmü nedir,kefareti varmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Hayvan öldürmenin hükmü nedir,kefareti varmıdır?

  Reklam  Yorum: Hayvan öldürmenin hükmü nedir,kefareti varmıdır? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Hayvan öldürmenin hükmü nedir,kefareti varmıdır?
  Merhaba benim iki tane yavru köpeğim var ve mahallemizde dolan yavru bi kedi bahçemize dadandı köpeğim oscar kediyle oynamak istedi fakat kedi köpeğimin gözüne pençe atarak köpeğimi kör etti şu anda sinirden kendimi tutamıyorum ve o kediyi öldürmek istiyorum ve kediyi bit türlü uzaklaştıramıyorum Ben kovaladıkça geri geliyor sizce ne yapmalıyım?

 2. 14
  mum
  Administrator

  Yorum: Hayvan öldürmenin hükmü nedir,kefareti varmıdır?


  Reklam


  kediyi öldürmek istiyorum
  Kedi köpeğe zarar vemişse hayvandır bu biz insanlar arasında bile böyle kaza olur.
  Kediyi öldürsen günahtır

 3. 15
  Misafir
  Trafikte giderken bir kediye çarptım😔Malesef öldü.çok kötüyüm herhangi bi kefareti varmıdır

 4. 16
  arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun. Bunun bir kefareti yoktur ve kastın olmadığı için günah da değildir. Elbette insan üzülür ama bu bir kazadır ve insanın elinde olmayan bir şeydir. Bundan sonra daha dikkatli davranabilirsin.

 5. 17
  Misafir
  Merhaba ben muhabbet kuşu öldürdüm bunun günahı nedir ama çok pişmanım sürekli aglıyorum ne yapmam lazım

 6. 18
  arifselim
  Yönetici
  Hayvanlar Allah'ın dilsiz kullarıdır ve onlara zulmetmek ve boş yere öldürmek asla caiz değildir. Bu çok çirkin ve günahtır. Bundan tövbe istiğfar etmen gerekir.

 7. 19
  Misafir
  Merhaba benim arkadasimin bana aldigi iki balik vardi bi gün cok kötü kavga ettik ve cok kizdirdi beni bende baliklarin suyun icine camasir suyun koydum ve öldüler cok ağladm cok pisman oldum ne yapmam gerekiyor

  Merhaba arkadaşimin bana aldiği iki balik vardi o arkadaşim ile kavga ettik cok kötü ve bende o sinirle baliklarin icine çamaşir suyu koydum çok pisman oldum ama ne yapmam gerek ?

 8. 20
  arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bu yaptığın bir işkence ve zulümdür. O balıkların ne suçu vardı ki onları cezalandırıyorsun. Bu yaptığın günahtır. Tövbe et ve asla bir daha öyle bir şey yapma.

 9. 21
  Misafir
  Bugün yanlışlıkla bir yavru köpeği arabayla ezdim bacakları kırıldı ama tüm uğraşları a rağmen öldü. Çok üzgünüm hayvanın viyaklaması kulağımdan gitmiyor. Acaba dinen yapabileceğim birşey varmı tövbe dışında çünkü vicdanen çok rahatsızım
  -----

  Başka bir ziyaretçi sorusu:
  Zararsız bir köpeği öldürdüm silahla ama su su anda vicdan azabı çekiyorum keşke oldurmeseydim diye ne yapmam gerekir bilmiyorum bana yardımcı olurmusun lütfen

 10. 22
  @hmet
  Üye
  hayvan öldürmenin günahı
  Zararsız bir köpeği öldürdüm silahla ama su su anda vicdan azabı çekiyorum

  Kardeş yapacağınız şey pişman olup bir daha yapmayacağına Allaha söz vermektir. Bir de bir yetim aileye sadaka verin. Çünkü iyilikler günahları siler


 11. 23
  Misafir
  Be nim bir adet koyun köpeğim vardı ve onu çok seviyor dum ve komşunun iki adet köpeği bnim köpeği çok kötü şekilde her yerini diş yarası olmuş ve bnim köpek dayanamayıp öldü ve Bn çok üzüldüm ve köpek lerin birisini tüfekle vurdum ama acı cektirmedim sonradan pişman oldum bunun günahı var midir

 12. 24
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Köpekleri sonuçta akılları olmayan hayvanlardır. Bundan dolayı köpek öldürmek yanlıştır. Artık bunun için tövbe etmelisin, komşundan helallik almalısın ve bir fakire sadaka verebilirsin. İyilikler kötülükleri siler.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu