+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamber Efendimizin Sabrı Tavsiye Etmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamber Efendimizin Sabrı Tavsiye Etmesi


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Peygamber Efendimizin Sabrı Tavsiye Etmesi


  Reklam  Cevap:
  Peygamber Efendimizin Sabrı Tavsiye Etmesi  Peygamber (sav) efendimiz imanın, zorluklara katlanmayı gerektirdiğini, dünyada hak davetin icab ettirdiği şeylere ta hammül etmenin ahiret sevabını artıracağını, ayrıca Cenab-ı ALLAH´ın, imanları sebebiyle imtihana uğrayan mü´min kulla rına yardımcı olacağını açıklayarak mü´minlere sabrı telkin ediyordu.

  Buhari, Habbab bin Eret´in şöyle dediğini rivayet eder: "Peygamber (sav)in yanına uğradım. O, Kabe´nin gölgesinde, başını abasının üzerine koyup uzanmıştı. Biz o esnada müşrik lerden şiddetli eziyetler gördüğümüz için, kendisine: "Ya Resu-lullahl Bizim için ALLAH´a dua etsen olmaz mı?" dedim. Bunun üzerine kalkıp oturdu. Yüzü kızarmıştı. Bana dedi ki: "Bizden önceki milletlerden bazı kimselerin vücutları demir taraklarla taranır; kemikleri, etleriyle sinirlerinden ayrılırdı. Buna rağ men bu eziyetler onları dinlerinden döndürmedi. Başlarının or tasına testere konulur, vücutları ikiye yarılır, yine dinlerinden geri dönmezlerdi. Mutlaka Cenab-ı ALLAH, bu daveti tamamla­yacaktır. Öyle bir zaman gelecek ki, bir yolcu San´a´dan yola çı kıp Hadramut´a kadar gidecek, yolda aziz ve celil olan Al lah´tan başka hiçbir şeyden korku duymayacaktır. Ancak siz acele ediyorsunuz."

+ Yorum Gönder