+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz. İsa'nın babasız dünyaya gelmesi, göğe yükseltilmesi, ölüleri diriltmesi onun ilah olduğunu gösterir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. İsa'nın babasız dünyaya gelmesi, göğe yükseltilmesi, ölüleri diriltmesi onun ilah olduğunu gösterir mi?


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Hz. İsa'nın babasız dünyaya gelmesi, göğe yükseltilmesi, ölüleri diriltmesi onun ilah olduğunu gösterir mi?


  Reklam  Cevap: 1. Hz. İsa (as) sonradan dünyaya gelmiştir. Sonradan var olan bir insanın ilah olması elbette düşünülemez.
  2. Hz. İsa (as) babasız dünyaya gelmesi de ilah olduğuna delil teşkil etmez. Nitekim Hz. Adem (as) ve Hz. Havva anne ve babasız yaratılmıştır. Bu mantıkla Hz. İsa (as) ilah kabul edilirse Hz. Adem (as)'in de ilah olması gerekir.
  3. Peygamberlere değişik mucizeler verilmiştir. Bununla beraber her peygamber kendi döneminde hangi konu daha önde ise o mucize ile öne çıkmıştır. Mesela Peygamberimiz (asm) de mucizeleri ile insanları diriltmiştir Allah'ın izni ile. Ancak ölüleri diriltme daha çok Hz. İsa (as) döneminde ön planda olduğu için bu mucize daha çok onunla müsemma olmuştur.
  4. Sadece Hz. İsa (as) değil, başka peygamberler de vefat etmeyip göğe yükselmiştir. Hz. İdris (as), Hz. Hızır (as) ve Hz. İlyas (as) bunlardandır.

+ Yorum Gönder