+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Abdest ve gusülden haberdar olmayanın bilmeden cünüp gezmesi günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Abdest ve gusülden haberdar olmayanın bilmeden cünüp gezmesi günah mıdır?

  Sual: Arkadaşlar ben 14 yaşindayim ve bildiğniz üzere ergenlikten dolayı sperm üretimim var.Rüyaada yapmamak için masturbasyon yapıyorum.. Bundan bir yıl önce hergün yapıordum ve cünüp geziyordum ama abdestin cünüpluğun var olduğunu bilmiyordum günahmıdır?


  Şimdi ise haftada 1 kere mecburiyetten yapıyorum ve yaptığım günün akşamı abdest alıyorum mesela 15:00 DA cünüp oluyor 20:00 - 22:00 abdest alıyorum Sizce kötü birşeeymi? ? 2. stajer imam
  الإمام المتدرب

  Cevap: Abdest ve gusülden haberdar olmayanın bilmeden cünüp gezmesi günahmıdır?


  Reklam  Cevap:
  Arkadaşlar ben 14 yaşindayim ve bildiğniz üzere ergenlikten dolayı sperm üretimim var.Rüyaada yapmamak için masturbasyon yapıyorum.. Bundan bir yıl önce hergün yapıordum ve cünüp geziyordum ama abdestin cünüpluğun var olduğunu bilmiyordum günahmıdır?


  minikçocuk bu yaşta bunları yaza bilmen bile bi cesaret ben okurken bile utandım ama dini konuları öğrenmede utanma olmaz iyi yapıyorsun..

  Öncelikle kişi bilmediği veya güç yetiremediği şeylerden sorumlu değildir.
  Kişi meseleyi öğrendikten sonra mükellef olur. Tabi kişinin diniyle alakalı bir konuyu öğrenmesi te her müslüman üzerine farzdır.

  Şimdi ise haftada 1 kere mecburiyetten yapıyorum ve yaptığım günün akşamı abdest alıyorum mesela 15:00 DA cünüp oluyor 20:00 - 22:00 abdest alıyorum Sizce kötü birşeeymi?

  Canım sen bir müslüman evladı olduğun için ergenlikten sonra gusul abdesti almanla beraber senin namaz da kılman gerekmektedir..
  Namzlatını kılabilmen içindetemiz bir müslüman olman gerekmektedir. Yani cünüp halinde olmaman gerekir..

  Sana bir tavsiye,
  Namazın ne olduğunu dinini imanını öğrene bileceğin bir hoca bul ve namazlarını kılmayı ihmal etme..Çünkü sen namazlarında sorguya çekilecek mükellef birisin.. Bu nedenle dinen yapman gerekenler nelerdir onları öğrenmeye çalış,,

  Allah'a emanet ol Selametle kal..


+ Yorum Gönder