+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cinler insanlara görünür mü,görünüyorsa insanlar cinleri hangi şekillerde algılarlar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cinler insanlara görünür mü,görünüyorsa insanlar cinleri hangi şekillerde algılarlar?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Cinler insanlara görünür mü,görünüyorsa insanlar cinleri hangi şekillerde algılarlar?


  Reklam  Cevap: Cinler Gözle Görülebilir mi?

  Cinler ışık gibi lâtif cisimlerdir. Elle tutulmazlar, fakat gözle görülebilirler. Gerçi İmam-ı Şafiî’nin A’raf sûresinin yirmi birinci ayetine istinaden, cinlerin görülemeyeceğini söylediği ve “Cinni gördüm, diyenin şahadeti kabul edilmez” dediği rivayet ediliyorsa da, “Hayatu’l-Hayvan” adlı eserin sahibi Demiri: “Bu sözün cinlerin asıl mahiyetleriyle görülemeyeceği mânâsına anlaşılması lâzım geldiğini” beyan etmiştir. Zira çeşitli şekillere girmiş cinleri, sahabîlerden ve başka kimselerden pek çok gören olmuştur. (Ek: Kadı İyaz, Şifa-i Şerif, 1/279-280)

  İmam-ı Gazali de aynı noktaya temas ederek, melek ve cinleri asıl şekilleriyle ancak peygamberlerin görebileceğini, sair insanların -bilhassa keşfi açık maneviyat erbabının ise- ancak çeşitli şekillerde müşahade edebildiklerini söylemektedir. (İmam-ı Gazali, İhyâu Ulumiddin, 111/53, Mısır, 1387)


+ Yorum Gönder
cinler insanlara görünürmü,  cinler insanlara görünür mü,  cinler görünür mü,  cinler insana görünür mü,  cin insana görünürmü,  cinler gorunurmu,  cinler insana görünürmü