+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini nikah nasıl düşer,Mahkeme kararıyla boşanan kişilerin dini nikahı devam edermi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer,Mahkeme kararıyla boşanan kişilerin dini nikahı devam edermi?

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer,Mahkeme kararıyla boşanan kişilerin dini nikahı devam edermi? isimli yazı www.Mumsema.com

  hocam muddet suresi ne kadar

  Esim uc yildir hapis ama bir birimizi cok seviyoruz benden uzakta oldugu icin dini nikahimiz dusermi merak ediyorum

 2. 14
  Şema
  Moderatör

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer,Mahkeme kararıyla boşanan kişilerin dini nikahı devam edermi?


  Reklam  muddet suresi ne kadar
  Dini nikah süre ile bitmez. Belirli bir müddeti yoktur

  Esim uc yildir hapis ama bir birimizi cok seviyoruz
  Eşiniz 10 yıl ayrı dursa da sizi boşamadığı sürece nikahınız düşmez.
  Allah kavuştursun

 3. 15
  Misafir
  Selamun aleykum hocam ben oruclu agzimla evde kavga sonucu bir anlik ofkeyle karima bos ol bos ol bos ol dedim akebinde yine bir sinirle birmuddet sonra sen bana haramsin dedim ofkem gecince cok pisman oldum ama ne fayda cocukta var bana yardimci olurmusunuz

 4. 16
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Allah seni ıslah etsin kardeşim. Bir müftülüğe git ve teferruatlıca durumu izah et ve sana verecekleri cevaba göre hareket et. En doğrusu öyle yapman olur.

 5. 17
  Misafir
  Ben eşimden eve icra geliyor diye anlaşmalı olarak boşandık ertesi gün imam nikahı kiydirdim bir süre sonra eşim başka bir kadınla resmi nikah kiydirmis benim imam nikahı mi vermiyor ne yapmalıyım bir araya gelmiyonuz

 6. 18
  arifselim
  Yönetici
  Zaten ilk yaptığınız kesinlikle doğru bir şey değildir. Diğer sorunu aile büyüklerinle konuşarak çözmeye çalışabilirsin.

 7. 19
  Misafir
  Ben esimden.resmi.olarak.bosandım ama.beni.dinen bosamadi eşim bir suriyeliyle evlendi. bnde.ona.kizip.zina ettm bzim.imam.nikahi.dusmusmudir. yoksa.tekrardan.bosamasi.gerekir mi

 8. 20
  arifselim
  Yönetici
  Resmi olarak boşanmakla dini nikahta biter. Sen ona kızarak zina etmekle zina günahından kurtulamazsın. Allah katında büyük bir günahtır bundan tövbe et ve asla tekrar etme.

 9. 21
  Misafir
  Hocam esim beni dövdü istemiyom seni git dedi sonra annemlere kızını istemiyom cocuguda istemiyom al görür dedi ...bosanma davasini ben actim bosanamadik devam ediyo şimdi bana ve annemlere herkezin içinde istemiyom demesi iki talak yerine geçerli olurmu bosanma ile de 3uncu talak gerceklesirmi ve bu durumda calisiyom dinen sakıncası varmi

 10. 22
  arifselim
  Yönetici
  Seni istemiyorum derken ancak seni boşama niyeti ile söylemişse bu talak yerine geçer. Herkesin içinde de seni istemiyorum derken yine niyeti önemlidir bu sözlerde. Senin çalışman ise farklı olarak değerlendirilir talakla bir ilgisi yoktur.

 11. 23
  Misafir
  Merhabalar. Aralık 2016da nişanlandım ve Mayıs 2016da ayrıldım. İmam nıkahımız vardı ve nişanlım yurt dısında yasıyor ama hala beni boşamıyor. Mesajlar atıyoruz haber yollyoruz hala boşamıyor. Napmam lazım ve nikah bu durumda düşer mi?

 12. 24
  arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Nişan bittiği halde seni boşamıyorsa araya birilerini sokarak bitirmesini sağlamak gerekir. Yinede boşamıyorsa ve resmi nikahınızda yoksa araya bir hakem seçilir ve o hakem seni falan kişiden boşuyorum diyerek nikahınız bitirilmiş olur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu

dini nikah nasıl düşer

dini nikah nasıl bozulur

imam nikahı nasıl bozulur

boşanma davası açılınca dini nikah düşer mi

dini nikah

resmen boşanan eşler tekrar evlenebilir mi

anlaşmalı boşanmada dini nikah düşer mi