+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Güne başlarken ve gün içerisinde okunacak dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Güne başlarken ve gün içerisinde okunacak dualar

  Sual: sabah kalktığımızda okumamız gereken hayır duası ve akşam yatmadan önce okuyacağımız dualar ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Güne başlarken ve gün içerisinde okunacak dualar


  Reklam  Cevap: Sabah akşam söylenebilecek duâ

  3529- Ebû Râşid el Hayranî (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Abdullah b. Amr b. Âs’a geldim ve: “Rasûlullah (s.a.v.)’tan işittiğin bir şeyi bana anlatır mısınız?” dedim. Bunun üzerine bana bir yazı çıkardı ve: “Bu, Rasûlullah (s.a.v.)’in benim için yazdırdığı şeydir” dedi. Yazıya baktım orada şunlar yazılıydı: Ebû Bekir es Sıddık: “Ey Allah’ın Rasûlü! bana sabah ve akşam okuyacağım bir duâyı öğret” dedi. Rasûlullah (s.a.v.): Ey Ebû Bekir şöyle de buyurdu: “Ey Allah’ım Ey göklerin ve yerin yaratıcısı! Gizli ve açık her şeyi bilen senden başka gerçek ilah yoktur. Ancak sen varsın. Her şeyin Rabbi ve idarecisi sensin. Benliğimin şerrinden, şeytanın şerrinden ve beni şirke düşürmesinden, günah işlemekten ve bir Müslüman’a kötülük etmekten sana sığınırım.” (Müsned: 6309)
  ž Tirmizî: Bu hadis bu şekliyle hasen garibtir.


+ Yorum Gönder
güne başlarken okunacak dua,  güne başlarken okunacak dualar,  sabah güne başlarken okunacak dua,  gune baslarken okunacak dua,  gün içerisinde okunması gereken dualar,  güne başlarken yapılacak dua,  güne başlarken edilecek dua