+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Feyza ismi Kur'an'da geçiyor mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Feyza ismi Kur'an'da geçiyor mu?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: feyza ismi kuran,da geçiyormu.


  Reklam  Cevap: Feyza ismi bayan ismidir. Kuranda ismiyle anılan tek kadın hazreti meryemdir
  İmran'ın karısı: "Rabbim, karnımdakini tam hür olarak sana adadım, benden kabul buyur, şüphesiz sen işitensin, bilensin." demişti. (ALİ İMRAN 35.)


  Feyza İsminin Anlamı:
  1. Suyun taşıp akması.
  2. Bolluk, çokluk, verimlilik, fazlalık, gürlük, ilerleme, çoğalma.
  3. İlim, irfan.
  4. Feyz ile dolu olan.

  yeni doğan çocuğa kısa bir süre içinde güzel bir isim koymak anne ve babaların en önemli görevlerindendir. Çocuğa konulan isim hem bu dünyada hem de ahirette geçerlidir. Rasulullah (sav) sadece çocukların değil, büyük insanların ismiyle dahi ilgilenmiştir. Kötü bulduğu bazı isimleri değiştirme yoluna gitmiştir. Yine konulması gereken güzel isimler hakkında bilgiler vermiş, zaman zaman bizzat kendileri çocuklara isimler vermiştir.

  Rasulullah (sav) güzel isim koymanın önemini şöyle açıklıyor: "Sizler kıyamet günü isimlerinizle ve babalarınızın isimleriyle çağrılacaksınız.Öyleyse isimlerinizi güzelyapın."
  (Ebu Davud, Edeb 69)

 3. Misafir
  Kur'an'ı Kerimde ismi geçen tek bayan Hz. Meryemdir. Bu da gösteriyor ki Feyza ismi geçmemektedir.

 4. Misafir
  KURANI KERİMDE FEYZA ismi geçer bende okuyorum annemi dinlerken hep feyza diyor ve duruyor sadakallahül azim diyor duruyor ve bana bakarak feyza bak senin ismin diyor kuran okumadan bilmede konuşmayın kuranı okuyun feyza yazıyormu anlarsınız ben 9 yaşında bir kız çocuğuyum 4|a ya gidiyorum

 5. klav
  Üye
  Tahminimce annen fe ize yi okumuştur. ordaki z zaten z değil türkçede olmayan peltek z dir. Arapça gibi değilde türkçeye yakın okumuşsa feiza demiş olabilir. Buda feyza olduğu anlamına gelmez. Ayrıca düzgün bir okuma şeklide değildir. Başka bir kelimeyse cümleyle beraber gel.

 6. Misafir
  benim adım feyzanur ben doğunca evimize bereket gelmiş

+ Yorum Gönder
feyza isminin anlamı,  feyza ismi kuranda geçiyormu,  feyza isminin anlami,  feyzanın anlamı,  feyza anlamı,  feyza ne demek,  feyza isminin kurandaki anlamı