+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cennete hiç giremeyecek olanlar kimlerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cennete hiç giremeyecek olanlar kimlerdir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Cennete hiç giremeyecek olanlar kimlerdir?


  Reklam  Cevap: Konuyla ilgili Ayetler

  Günah işleyip de günahın kendisini her taraftan kuşatıp kapladığı kimselere gelince onlar cehennemliktir. Hem de onlar orada devamlı/ebedî kalacaklardır”(Bakara, 2/81).

  “Bizim ayetlerimizi yalan sayan ve kibirlenerek onlardan yüz çevirenlere gelince, onlar cehennemliktir, hem de orada devamlı/ebedî kalacaklardır”(Araf, 7/36).

  Konuyla İlgili Hadisler:


  “Ey insanlar! Muhakkak ki, en son dönüş Allah’adır. Artık, ya cennete veya cehenneme gidilecektir. Orası ölümsüz bir ebediyet ve göçsüz bir ikamettir” Mecmau’z-zevaid’de bu hadisin sahih olduğu bildirilmiştir (bk. Macmauz-zevaid, 5/56).

  -Hz. Ebu Hureyre’nin bildirdiğine göre, Hz. Peygamber şöylşe buyurdu

  “Kıyamet günü, insanlara hitaben “Ey cennet halkı! Artık -sizin için- ölümsüz bir ebediyet vardır. Ey Cehennem halkı! Sizin için de ölümsüz bir ebediyet vardır” (Buharî, Rikak, 51; Müslim, Cennet, 40; Tirmizî, Cennet, 20).+ Yorum Gönder
cennete giremeyecek olanlar,  kimler asla cennete giremez,  cennete giremeyecekler,  asla cennete giremeyecek olanlar,  cennete asla giremeyecekler,  asla cennete giremeyecekler,  cennete hiç giremeyecek olanlar