+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Karşı cinsle yakın arkadaşlık Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Karşı cinsle yakın arkadaşlık


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: karşı cinsle yakın arkadaşlık.


  Reklam  Cevap:
  KARŞI CİNSTEN İNSANLARLA ARKADAŞLIK

  … Karşı cinsten insanların uzun süreli çalışma ilişkilerinde olaylar genellikle sinsice gelişir.Kişi ”Karşı cinsten filanca kişiyle sadece arkadaşız” dediklerinde kesinlikle kendilerini aldatmaktadırlar.Bazen doğru gelebilir yada ilişkinin başında doğru gelebilir. Oysa pek çok durumda karşı cinsle kurulan arkadaşlık bir süre sonra, diğerinin zekası yada mesleki yeteneğine duyulan saygıya bağlı olarak arkadaşlıktan öte bir şey haline gelmeye başlar.İlişki adım adım daha açık ve güvenilir bir nitelik kazanır.Küçük şeyler paylaşıldıkça bir takım tesadüfler ve ortaklıklar sonucunda daha yakınlaştığınızı fark edersiniz. Eğer evliyseniz eşinizle aranızdaki farklılıklar yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başlar. Bir bakmışsınız ki yeni arkadaşınızla her şeyde uyuşurken ,eşinizle hiçbir konuda uyuşmaz hale gelmişsiniz.Tabii sonunda diğer insanla (arkadaşınızla) uyum faktörü yada fiziksel çekicilik nedeniyle hormonlar faaliyete geçer ve kaçınılmaz olay nihayet gerçekleşir.Olmasını asla tasarlamadığınız şeyler olur. Konunun trajik yanı Çoğu cazip şeyin zamanla felaket getireceğinin başta inkar edilmesidir.

  Karşı cinsten biriyle gözlerin SANİYENİN ONDA BİRİ KADAR BİR ZAMANDA uzunca bakışmak, koridorda yanından geçerken özel bir itina göstermek,herhangi bir yerde tesadüfen çarpışmak,TOKALAŞIRKEN veya bir şey alıp verirken ellerin bir iki saniye daha uzun tutulması,… bunlar ve bunun benzeri ipuçlarını görmemezlikten gelmek … bu gibi şeyler kırmızı bayraklardır böyle durumlarda kendinize “zararsız flört “ olamayacağını hatırlatın. Eğer evli iseniz olan şeyi dürüstçe kabul edin – mazeret aramayın – ve eşinize bağlılığınızı hatırlayın. İş yerinizdeki arkadaşınızla veya sekreterinizle bir kere yemeğe çıksam ne olur , demeyin : Boşanmaların yüzde yetmişi aynı iş yerinde veya yakın iş birliği halinde çalışan şahısların yakınlaşması sonucu oluşuyor.yüzde ellisi de eşlerden birinin bir alış veriş merkezinde veya otoparkta karşı cinsten biri ile tanışması ve o kişiye karşı ilgi duyması ile gerçekleşiyor.

  Kısacası sekreterinizle veya işbirliği içinde olduğunuz karşı cinsle iş yemeğine veya bir yerde buluşmanızın size hiçbir kazancı olmaz , ama kaybedeceğiniz çok şey olur! İşin gerçeği bu konuda duyarlı öğütler vardır :” evlilikten önce iffet , evli iken sadakat gerekir.”
  Karşı cinsten biri ile çalışmanız gereken durumlar olacaktır. Bu durumu önleyemeyebilirsiniz ama kendi düşünce ve konuşmalarınızı pekala denetleyebilirsiniz.Temel sorun , dostluk ile flört arasındaki çizgiyi aştığınız zaman sonuçta bir şeylerin yaşanabilecek olmasıdır.yaşananlarda kötü sonuçlar doğurur.

 3. rönesans
  üçüncü göz
  Kardeşim , yazdıkların doğru fakat insan da otokontrol diye merkez var yani (kendini kontrol etme) pekala da bu merkezimizi uyanık tutarsak Allahın izniyle kolay, kolay hatalara düşülmez diye düşünüyorum ben...

 4. Hud112
  Kâria.! Nedir Kâria?!
  Çok çok kısa olarak: H.A.R.A.M.'dır.

 5. Misafir
  karşı cinsle el ele tutuşmak doğru değildir ALLAH azze ve celle zinaya yaklaşmayın buyuruyor ateş ve barut bir arada durursa patlar bir karşı cins ile el ele tokalaşacak kadar yaklaştıysan ve tokalaşma gafletine düştüysen HARAM OLMAKLA BİRLİKTE ZATEN TOKALAŞMAN YANLIŞ İDİ O KADINA VE KIZA İLGİ DUYARSIN OTO KONTROL SÖKMEZ peygamberimizin evine bir erkek geldiği zaman peygamber eşleri perde arkasından görüşürmüş edebe uygun islama uygun kapalı giydikleri halde bilmiyorum kapalıda olsa açıkda olsa bir bayanla tokalaştığım zaman o bayandan etkileneceğini düşünüyorum bu sebeble en güzeli bayanlarla tokalaşmamak çünki bayanların yaratılış gereği erkeklere yakın olduklarında her erkek bayanlardan etkilenir ETKİLENMEK İSTEMİYORSAN ORUÇ TUT OZAMAN OTO KONTROLÜ ELİNE ALIRSIN ÇÜNKİ NEFSİNİ TERBİYE EDERSİN BU İŞ BÖYLE OLUR NEFSİNİ TERBİYE ETMEYEN BİR ERKEK VEYA KADIN KARŞI TARAFTAN ETKİLENİR doğrusu bu

 6. @hmet
  Üye
  İslamda karşı cinsle yakın arkadaşlığın bir yeri yoktur.
  Zina yasaklanmış, zinaya götüren bütün sebepler de şiddetle yasaklanmıştır.

+ Yorum Gönder