+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kur'an'da Hz. Eyyub'un kıssasını anlatan sure hangisidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kur'an'da Hz. Eyyub'un kıssasını anlatan sure hangisidir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Kur'an'da Hz. Eyyub'un kıssasını anlatan sure hangisidir?


  Reklam  Cevap: Hz. Eyyüp Kıssası Ağır bir hastalıkla mücadele eden Hz Eyüp de durumundan dolayı asla en ufak bir teessür veya ümitsizliğe kapılmamış, derin bir bağlılıkla Allah'a yönelmiş, Allah'tan şifa dilemiştir Hastalığında hayır görmüş, sabretmiştir Kuran'da anlatılan bu davranışıyla bütün müslümanlara güzel bir örnek teşkil eden Hz Eyüp'ün ümit dolu sabrı ile ilgili ayetler şu şekildedir:

  Kulumuz Eyüp'ü de hatırla Hani o: "Herhalde şeytan, bana kahredici bir acı ve azab dokundurdu" diye Rabbine seslenmişti "Ayağını depret İşte yıkanacak ve içecek soğuk (su" diye vahyettik) Katımızdan ona bir rahmet ve temiz akıl sahiplerine bir öğüt olmak üzere ailesini ve onlarla birlikte bir benzerini de bağışladık "Ve eline bir deste (sap) al, böylece onunla vur ve andını bozma " Gerçekten, Biz onu sabredici bulduk O, ne güzel kuldu Çünkü o, (daima Allah'a) yönelip-dönen biriydi (Sad Suresi, 41-44)

  Böylece onun duasına icabet ettik Kendisinden o derdi giderdik; ona katımızdan bir rahmet ve ibadet edenler için bir zikir olmak üzere ailesini ve onlarla birlikte bir katını daha verdik (Enbiya Suresi, 84)
  Mumsema İslam Arşivi

 3. Misafir
  Cok tesekkur ederim güzel olmuş cnm ya

+ Yorum Gönder
kuranda hz eyyüp kıssası,  hz eyüp ile ilgili ayetler,  hz eyyüp kıssası,  hz eyüp kıssası,  kuranda hz eyüp ayetleri,  Eyyüp as kıssası hangi surede,  kuranı kerimde hz. eyüp kıssasının anlatıldığı ayetler