+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Aklıma hep Hristiyan olmak geliyor.. Din değiştirmenin günahı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aklıma hep Hristiyan olmak geliyor.. Din değiştirmenin günahı nedir?

  Sual: Arkadaşlar aklımda sürekli Hristiyan olmak isteği var . Sanki İslam daha baskıcı ve ağır bir din gibi geliyor. ama kendi dinimdende vazgeçemiyorum. bu düşünce aklımı kurcalıyor. sizce aklımdan geçen dine mi inanmalıyım yoksa bir tevbe edip kendi dinimi mi sürdürmeliyim. ayrıca din değiştirmenin günahı nedir ? ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Aklıma hep Hristiyan olmak geliyor.. Din değiştirmenin günahı nedir?


  Reklam  Cevap:
  Arkadaşlar aklımda sürekli Hristiyan olmak isteği var . Sanki İslam daha baskıcı ve ağır bir din gibi geliyor. ama kendi dinimdende vazgeçemiyorum. bu düşünce aklımı kurcalıyor. sizce aklımdan geçen dine mi inanmalıyım yoksa bir tevbe edip kendi dinimi mi sürdürmeliyim. ayrıca din değiştirmenin günahı nedir ?
  Akla gelen iki tür düşünce vardır:
  1-Vesvese. Bu şeytandandır. İnsanları saptırmak için kötü vehimler verir.
  2-İlham. Bu Rabbanidir/Allah'tandır. İnsanları hayra/iyiye/güzele yönlendirir.

  Bir vesvese geldi diye din değiştirmek, ebedi cehenneme müstahak olmak akıllı insan işi değildir kardeş.

  Baskı konusuna gelince;
  Bir kaç müslümanın baskısından etkilenip tüm müslümanları/islamı itham etmek doğru değildir/yanlış bir yöntemdir.
  Neticede, yer yüzünde müslümanlar ile hıristiyanların yaptıklarını kıyaslasak yine islamı seçeriz.
  Hristiyanlar Sadece ırakta özgürlük adına küçük büyük demeden bir milyon insan katlettiler. Diğer ülkelerde müslümanlara yaptıklarıda cabası....
  Kim baskıcı

 3. Misafir
  Ama sanki bir yerde haklı gibi. Mesela dinimizde İSLAMDA bir cok sey kadına haram buyrulmustur. Oysa erkeklere o kadar degil.
  Sadece baskici konusunda bunu düşünüyorum. Yoksa tabiiki dinimiz her dinlerden daha güzel.

 4. Misafir
  Selam aleyküm.ben namaz kılan,allaha teslim olan,kuran okuyan biriyim.şeytan bana her tür vesvese verdi.bir gün hristiyan dinine ilgim artdı.araştırdım.kalbimdede hristiyan olmak hissi vardı.sonra estağfurullah deyip unutdum.Bir gün karşıma Ali imran 85 çıktı ve yaptıklarımı hatırlayıp rahatsızlandım.lütfen yardım edin küfüre girdimmi? Günah işledimmi?

 5. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu aklına gelen şeytandan olan vesveselere uymamalısın. Geçmişte olan bu durumdan tövbe etmelisin. Hristiyanlıkta hak bir din idi ama daha sonra tahrif edildi ve zaten son din olarak da İslam dini gönderildi. Allah tövbe edenlerin tövbesini kabul eder.

  Ali imran suresi 85. ayetinde şöyle buyrulmaktadır:
  Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.

+ Yorum Gönder
din değiştirmek günah mı,  din değiştirmek günah mıdır,  din değiştirmenin günahı