+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Herkes benden Kaçıyor...Sebebi ne olabilir Kısmetim mi kapalı acaba? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Herkes benden Kaçıyor...Sebebi ne olabilir Kısmetim mi kapalı acaba?

  Sual: Merhaba.
  Ben 19 Yaşındayım. Yaklaşık 8-9 aydır kiminle tanışıyorsam benden kaçıyorlar. kız veya erkek fark etmiyor. biriyle tanışıyorum ve aramız çok iyi oluyor çok samimi oluyoruz hergün görüşüyoruz internetten olsun veya telefondan. ama bu samimiyet 1-2 ay sonra karşı taraftaki insan tarafından jilet gibi kesiliyor. o kadar beni seven birden ne hal hatır soruyor ne başka bişey. yan yana gelince yine normal görüşüp konuşuyoruz ama ayrıldıktan sonra sanki hiç tanışmamışız gibi davranılıyor. sebebini soruyorum ''yoo öyle bişey yok'' diyorlar. ama bu dediğim gibi son 8-9 aydır böyle ve kaç kişiyle tanıştıysam hepsinde aynısı oldu. bişey yapmadığım halde jilet gibi herşey bi anda kesiliyor. allah kısmeti kapatmaz haklısınız ama allahın yarattığı biz kullardan bazıları fesat aşağılık komplexli oluyorlar ya onlar allahın günah haram kıldığı büyü yü kullanarak çekemedikleri insanlara bu şekilde kötülük yapıyorlar. ben inanıyorum ve tecrübeme dayanarak biliyorumki kısmetim kapalı. ne yapabilirim hangi duaları kaç kere okumam gerekir ferah a kavuşmak için?? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Herkes benden Kaçıyor...Sebebi ne olabilir Kısmetim mi kapalı acaba?


  Reklam  Cevap: Herşeyi büyüye bağlamak doğru değildir.
  İnsan birazda kendine bakmalı bu insani ilişkiler için geçerli.
  Kısmet konusuna gelince Allah c.c nun kulunun hakkında
  vermek istediğine kimse engel olamaz...
  Allah'ın izni olmayınca hiç bir musibet isabet etmez. Kim Allah'a inanırsa, Allah onun kalbini doğruya götürür. Allah her şeyi bilendir. (TEGABÜN/11)
  De ki: "Hiçbir zaman bize Allah'ın bizim için takdir ettiğinden başkası dokunmaz. O bizim mevlamızdır. Müminler yalnızca Allah'a tevekkül etsinler." (TEVBE/51)
  De ki, "Ben, Allah'ın dilediğinin dışında kendi kendime ne bir zarar ne bir fayda verebilirim". Her ümmetin bir eceli vardır. Ecelleri gelince artık ne bir an geri, ne bir an ileri gidebilirler. (YUNUS/49)
  Hiçbir şey için, Allah'ın dilemesi dışında: "Ben yarın onu yapacağım deme"
  Ancak Allah dilerse (yapacağım de). Ve unuttuğun vakit Allah'ı an ve "Umarım Rabbim beni, doğruya daha yakın olana eriştirir." de. (KEHF/23-24)
  Sonra onları siz öldürmediniz, lâkin Allah öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, lâkin Allah attı. Bu da müminlere güzel bir imtihan geçirtmek içindi. Allah işitendir, bilendir. (ENFAL/17)
  Yeryüzünde vuku bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki biz onu yaratmadan önce, bir kitapta yazılmış olmasın. Şüphesiz bu Allah'a göre kolaydır. (HADİD/22)
  Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemeyince, siz dileyemezsiniz.(TEKVİR/29)
  -


 3. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Gereken cevap verilmiş ama bende fikrimi söyleyeyim.
  Eğer büyülerden ve şerlerden korunmak istiyorsan felak ve nas surelerini oku.Tam olarak sıgınma dualarıdır.
  Ki ben büyü oldugunu sanmıyorum.Bu yaşlarda genelde böyle şeyler oluyor.Gençler pek bir kibirli olabiliyor.Eğer sen kendini doğru buluyorsan haklısın onlarda sorun vardır.Fakat sorunu kendimizde aramak lazım.Bir yerde hata yapılıyor olabilir.Herkese değeri kadar değer vermek lazım.Eğer sorun sendeyse bu arkadaşlarına ya çok fazla ya da çok az değer verdiğinden olabilir.Orta yolu islam ve helal dairesi içerisinde bulup ona göre davranırsan rahata erersin diye tahmin ediyorum.

  Selametle...

+ Yorum Gönder
kısmetim kapalı,  kısmetim kapalı ne yapmalıyım,  herkes benden kaçıyor,  kismetim kapali,  insanlar benden kaçıyor,  kısmetim mi kapalı,  kısmetim kapalı mı