+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Perinçek'in eşinden Kur'an'a hakaret: Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve Ergenekon terör Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Perinçek'in eşinden Kur'an'a hakaret: Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve Ergenekon terör

  Sual: Perinçek'in eşinden Kur'an'a hakaret:


  Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve Ergenekon terör örgütünün tutuksuz sanığı Kemal Alemdaroğlu, Eskişehir'de katıldığı bir konferansta, Kur'an-ı Kerim ve başörtüsüne hakaretler yağdırdı. Şule Perinçek, ''Türban Kur'an'da var mı diyorlar? Olsa ne olacak. Başörtüsü için Kur'an'a baksak ne olur, bakmasak ne olur? Bizim kanunumuz varken Kur'an'a mı bakıcaz?'' dedi.

  Konuşmasında, daha da ileri giderek toplum kurallarını dinden ayrı tutmak gerektiğini söyleyen Perinçek, ''Bizim medeni kanunumuz, ceza kanunumuz var, üniversitelerimizin yönetmelikleri var, kalkıp var mı yok mu diye oralara, Kur'an'a mı bakacağız, bizim kanunumuz var, tabii ki ona bakacağız.  AÜ Öğretim Görevlisi Prof Dr. İhsan Güneş de başörtüsünü faşizme giden yol diye tabir ederek, "Türban, teokratik faşizme giden ve kadınları bireylikten çıkarıp köleliğe sürükleyen bir sistemin simgesidir. ? 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  Cevap: Perinçek'in eşinden Kur'an'a hakaret: Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve Ergeneko


  Reklam  Cevap: Allah c.c helak etsin böyle insanlar için hidayet dilemek bile gelmiyor içimden

+ Yorum Gönder