+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Büyük günahlardan birini işledim, kendimi ALLAH'a nasıl affettirebilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Büyük günahlardan birini işledim, kendimi ALLAH'a nasıl affettirebilirim?

  Cevap: Büyük günahlardan birini işledim, kendimi ALLAH'a nasıl affettirebilirim? isimli yazı www.Mumsema.com

  Ben annemi ailemi çok seviyorum her gün onlar için ağlıyorum ve onları bırakıp öteki trafa erken gitmemek için allaha dua ediyorum ben gitmek ve ayrılmak istemediğim için allaha saygısızlık mi yapıyorUm ve allah onları çok sevdiğim için elimden alırmı? Ve büyük günah işlemiş olurmuyum?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Ailesini, anne, baba ve kardeşleri sevmek, onlar için dua etmek, hayırlı ve uzun bir ömür dilemek günah değildir. Aksine hayırlı ve uzun bir ömür dilemek güzel bir duadır ve tavsiye edilmiştir. Böyle istiyorsunuz diye olsa olsa Allah duanızı kabul eder inşaallah. Bunun aksini düşünmeye herhangi bir sebep yoktur.

 3. halilcan
  Devamlı Üye
  hayırlı olanı iste, çünkü neyin hayırlı olduğunu sadece Allah bilir, bize hayırlı görünen şer çıkabilir.

 4. Misafir
  eyer ki çok pişmansan tövbe et pişman oll ve allahın emir ve yasaklarına uy ama allah afedicidir afeder

 5. Misafir
  Benim ikitane cocugum var ikitanede aldirdm cok huzurzusum bunun icin ne yaymaliyi ne gerekurse yaparim ikiside istemeden oldu bana gunahimi affettirmem icin yardim edin

  Cocuk aldirdim gunahimi nasil affettire bilirim

 6. arifselim
  Yönetici
  İlk yapmanız gereken şey tövbe etmektir. Bu huzursuzluğunuz ve pişmanlığınız en güzel tövbedir. Bu durumun bir daha olmaması da tövbenin bir şartıdır. Tövbe dışında bu günahtan dolayı gurre denilen bir kefaret vardır.

  Gurre cezası bir yılda ödenir. Bir yıl geçmiş de olsa, onu bir defada ödemek gerekir.


  Hanefî, Henbelî ve Şafiilerin en sahih görüşüne göre, gurre diyetinin bir sene zarfında ödenmesi gerekir. Gurre, ceninin -cinayeti işleyenin dışında kalan- varislerine, şer’î paylarına göre verilir.(bk. İbn Kudâme, el-Muğnî, VII, 716; Vehbe ez-Zühaylî, el-Fıkhu'l-İslâmî, VI, 364)..


  Gurrenin miktarı beş deve yani diyetin yirmide biri veya buna denk olan nakit para olup, bu da Hanefîlere göre 50 dinar (200 gr. altın para) veya 500 dirhem (1400 gr. gümüş para)dır. Diğer hukukçuların büyük çoğunluğuna göre ise, 600 dirhem (1680 gr. gümüş)dür (bk. Kâsânî, Bedâyiu's-Sanâyi', V/325; İbn Kudâme, el-Muğnî, V/799; İbn Rüşd Bidâyetü'l-Müctehid, II/ 407).

 7. Misafir
  Kazayla hamile kaldım üçüncü çocuguma ve aldırdım günah oldugunu biliyordum ama bu kadar günah oldugunu inanın bilmiyordum her namaz kılmamda her dua okumamda yalvarıyorum Allahıma ama kendimi hiç affetmiyorum vicdan azabı çok çekiyorum hangi duayı. Okumam lazım yardım edermisiniz lütfen...


  ben Allahı çok seviyorum kendimi Allah'a nasıl affettirebilirim

 8. arifselim
  Yönetici
  Allah tövbe edenlerin tövbesini kabul eder. Siz samimiyetle tövbe edin Allah'a dua edin. O sizi niyetinizi ve ihlasınızı en iyi bilendir.

 9. Misafir
  Ben ah aldım ve onu çekiyorum Allah'ım beni bu ahtan affetmesi için ne yapmalıyım :-(

 10. Şema
  el-âsa limen âsa
  ah aldım ve onu çekiyorum
  Ah almak demek, kul hakkına girmek demek
  Kul hakkını ödeyiniz ve tevbe ediniz.

 11. Misafir
  ben bir özürlü bir kızı tecavüz ettim kendimi allaha nasıl affettiiririm akllıda eriyor gel benimle ilişkiye gir diyor bende dayanamadım yaptım kendi istedi bendemi günah ondamı kimde

 12. Şema
  el-âsa limen âsa
  istedi bendemi günah ondamı kimde
  Aklı eriyorsa Günah ikinizde. Allaha tövbe et ve zinaya yaklaşma

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
allaha kendimi nasıl affettirebilirim,  allaha kendimizi nasıl affettirebiliriz,  allaha kendini affettirmek,  allaha kendini affettirmek için dua,  günahlarımızı nasıl affettiririz,  günahlarımı nasıl affettirebilirim,  allaha kendimi nasıl affettiririm