+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden HzMuhammed (s.a.v)Peygamberliği hakkında sadece bir Ayet verirmisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  HzMuhammed (s.a.v)Peygamberliği hakkında sadece bir Ayet verirmisiniz?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: HzMuhammed (s.a.v)Peygamberliği hakkında sadece bir Ayet verirmisiniz?


  Reklam  Cevap: “(Ey Nebi,) muhakkak ki bu (Kur’ân) âlemlerin rabbinin indirdiği bir kitaptır. Onu ruhu’l-emin, (Cibril) uyaranlardan olman için, senin kalbine gayet açık bir Arapça ile indirmiştir. Bu, (Kur’ân’ın indirileceği) şüphesiz öncekilerin kitaplarında da vardır. İsrailoğulları âlimlerinin, bunu bilmeleri, onlar için bir delil değil midir?” (Şuarâ, 26/192-197.)

  “Her hâlde Sen, ahlâkın -Kur’ân buudlu, ulûhiyet eksenli olması itiba¬rıyla- ihâtası imkânsız, idrâki nâkabil en yücesi üzeresin.” (Kalem, 68/4.)

  Biz seni, ancak bütün insanlara müjdeci ve (Allah ozabı ile) korkutucu olarak gönderdik" (es-Sebe; 34/28);

  "De ki, (Ya Muhammed): Ey insanlar! Ben göklerin ve yerin mülkü olan Allah'ın, size, hepinize gönderdiği peygamberiyim" (el-A'raf, 7/158).

 3. mfcanbaz
  Devamlı Üye
  Fetih 29. Ayet

  Muhammed, Allah'ın Resülüdür ...

 4. Yetim
  Hadimul Müslimin
  "Muhammed (A.S), sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası olmamıştır (değildir). Fakat Allah'ın Resûl'ü ve Nebîler'in (Peygamberler'in) Hatemi'dir (Sonuncusu). Allah, herşeyi en iyi bilendir."Ahzab 40

+ Yorum Gönder