+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Biyografi için hazırlanacak soru örnekleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Biyografi için hazırlanacak soru örnekleri


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: biyografi için hazırlanacak soru örnekleri


  Reklam  Cevap: Biyografi:
  Sanat, edebiyat, politika gibi çeşitli alanlarda ünlenmiş kişilerin hayat hikayelerini anlatan yazılara biyografi (yaşamöyküsü) deniz. Kişinin kendi yaşamını anlattığı yazılara otobiyografi (özyaşamöyküsü) denir.
  Aslında biyografinin nasıl yazılacağını örnek biyografilere bakarak yazabilirsiniz. Genellikle insanlar tarafından yazılan biyografiler normal bir şekilde yazılır. Yani yazdıkları biyografi içerisinde: “doğduğu yeri, okuduğu okulları, başarılarını” vb gibi faaliyetlerini paylaşmaktadır. Aslında normal bir biyografi hazırlanışı böyledir. Mesela Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün biyografisine bakabilirsiniz. Ayrıca biyografinizi yazarken sanki bir başkasını anlatır gibi yani bir başkası sizi anlatır gibi bir biyografi hazırlarsanız kişiler tarafından daha çok beğenilir ve daha düzgün bir biyografi yazmış olabilirsiniz.
  Mesela örnek bir biyografi yazalım;
  1980 yılında doğdu. Eğitim yaşamı boyuca çeşitli okullarda okudu ve normal eğitim bittikten sonra Uludağ Üniversitesinde ABCD bölümünde okudu. Üniversiteyi bitirdikten sonra XX gibi faaliyetlerde (projelerde) bulundu.
  Son olarak xx işinde büyük bir başarı elde ederek tarihe geçti.
  Gibi yazılabilir. Normalde her insan farklı olduğundan dolayı, kişiden kişiye göre biyografisi uzun veya kısa çıkabilir.

+ Yorum Gönder
biyografi örnekleri,  biyografi soru örnekleri,  biyografi soruları,  biyografi örnekleri kısa