+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şeytan sağdan ve soldan yaklaşması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytan sağdan ve soldan yaklaşması






 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Şeytan sağdan ve soldan yaklaşması


  Reklam



  Cevap: Şeytanın dört yönden sokulması:

  1-Önden gelmesi:

  Geleceği karanlık gösterir. Kişiye, yapayalnızsın, herkes kötü, yeteneksizsin, hep başarısızsın, geleceğin belirsiz, zenginlerin elinde oyuncaksın der, ümitsizlik bataklığına atar, psikolojisini allak bullak eder. Millet olarak geleceğiniz yok, fakir, geri ve başarısız olacak, süper ülkelere esir kalacaksınız dedirtir, her gün daha kötüye gidiyor, bu düzelmez der ümitleri kırar. Gelecek kaderde yok, yani kader yok dedirtir. Geleceği kara delik gibi kaos içinde gösterir. Ölüm sonrası hayat yok dedirtir, ahireti inkar ettirir.

  2-Arkadan gelmesi:

  Geçmişte kulun yaptığı faziletleri ve güzellikleri övdürür ve onlarla gurur duymasını sağlar....Diğer bir özelliği ise geçmişteki yapmış olduğu çirkin işleri övünerek anlatır.

  3-Soldan gelmesi:

  Açık küfür, inkar ve şirk kimliğiyle yaklaşır, iman esaslarını inkar ettirir. İnkarcılığı ilke edinen , materyalizmi esas alan, dini afyon olarak gören farklı ideolojilerle, bilimleri doğayı Rabbinin yerine koyan akımlarla gelir. İnanç konularıyla ilgili sorular üretir, kafaları karıştırır. Açıkça en büyük benim der, benliğini kıyasıya savunur, gerisini yok sayar. Öylesine kendini büyük görürki adeta kibri tuğyan haline gelir.

  4-Sağdan gelmesi:

  Şeytanın en tehlikeli geliş yeri burasıdır.Mü'min burda kendine çok dikkat etmeli.Vesvese hastalığına kapılmamalı. Şeytan öylesine yakın olurki ALLAH adına bizleri kandırabilir. Haktan doğrudan yana görünür. Pek çok hak makyajlı maskeler kullanır. Doğru şeylere fesat karıştırır. Müslümanların birbirini kıskanmalarını, gıybet etmelerini, karalamalarını sağlamaya çalışır. Hayırla başladığımız yola birde bakarsınızki şer bulaşmış ve sizi fersah fersah beriye atmıştır. Şeytanın en tehlikeli gelişi bu şekildedir malesef...

  arşivden...

 3. Misafir
  Gerçekten ödevime çok fayda sağladı

 4. Misafir
  çok güzel olmuş ellerinize sağlık,çok işime yaradı.

 5. Misafir
  internette araştırdım ama anlaşılır olanı burda buldum. ödevim için çok iyi oldu tşk.

+ Yorum Gönder
şeytanın sağdan soldan önden arkadan yaklaşması,  şeytanın soldan yaklaşması,  şeytanın sağdan yaklaşması,  şeytanın sağdan soldan yaklaşması,  şeytanın sağdan yaklaşması örnek,  şeytanın önden arkadan sağdan soldan yaklaşması,  şeytanın sağdan soldan önden arkadan yaklaşması ne demektir