+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ağaçları Süslemeye Başlayan Gilaboru Meyvesinin yararları Nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ağaçları Süslemeye Başlayan Gilaboru Meyvesinin yararları Nelerdir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Ağaçları Süslemeye Başlayan Gilaboru Meyvesinin yararları Nelerdir?


  Reklam  Cevap: Ağaçları Süslemeye Başlayan Gilaboru Meyvesinin Faydaları Nelerdir?
  Kayseri merkezi ve ilçelerinde olgunlaşmaya başlayan Gilaboru meyvesi çalı görünümündeki ağaçları süslemeye başladı. İşte tüm yönleriyle Gilaboru meyvesi.
  KAYSERİ- Kayserimerkezi ve ilçelerinde olgunlaşmaya başlayan Gilaboru meyvesi çalı görünümündeki ağaçları süslemeye başladı.
  Böbrek ve safra taşlarınıeritmesi, idrar yolları iltihaplarını temizlemesi, karaciğeri desteklemesi, prostat hastalığına iyi gelmesi gibi bilinen birçok faydası olan Gilaborumeyvelerinin ağaçlarda kırmızı salkım şeklinde belirmesi güzelgörüntüler oluşturdu.

  Halk arasında Gilaboru, Gilabolu, Gilaburu, Gileboru, Gileburu diye adlandırılan Gilaborusuyu içeriğindeki asitler nedeniyle anti kanserojen, anti mikrobiyal ve antioksidan özellikte taşıyor. Bilimsel araştırmalarda bu özelliğinedeniyle Gilaboru suyunun yaşlanmayı geciktirici, mutasyonu engelleyici, kanseri durdurucu ve kolesterolü düşürücü etkiye sahip olduğu da belirtiliyor. İç Anadolu Bölgesi"nde sıkça rastlanan Gilaboruağaçları su kenarlarında ve nemli yerlerde daha kolay yetişiyor. Çalı görünümünde boyu 3 metreye kadar ulaşabilen bir ağaç olanGilaboru"nun meyvesi de ilaç sanayinde Ham madde olarak kullanılıyor.

  Haber: Mehmet Fatih Kaymaz


 3. Candle
  Devamlı Üye
  gilaburu ile ilgili bilgiler için Allah razı olsun

+ Yorum Gönder