+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cübbeli Ahmed hoca güvenilir bir ehli sünnet alimi midir görüşünüz nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Şii
  Emekli

  Cevap: cübbeli Ahmed hoca güvenilir bir ehli sünnet alimi midir görüşünüz nedir?

  Cevap: cübbeli Ahmed hoca güvenilir bir ehli sünnet alimi midir görüşünüz nedir? isimli yazı www.Mumsema.com

  Cübbeli Ahmet Hoca ben burda ayet hadis anlatıyorum kendi yorumumu katarsam dinlemeyin der Daha ne desin?
  Soruyu soran kardeş, Kuran Mealine baktıysanız. Allah kafirlere(bildiği halde) "Doğru söylüyorsanız delilinizi getirin." demiş. Böylelikle müslümanlara da ilim tartışması konusunda yol göstermiş. Delile(ayet, hadis) dayandırılmadığı sürece hiç bir sözü dinleme.

  "Bilmiyorum demeyi bırakan kişi ölüceği yerden yaralanır gider." Hz. Ali

 2. Misafir

  Cevap: cübbeli Ahmed hoca güvenilir bir ehli sünnet alimi midir görüşünüz nedir?


  Reklam  Cubbeli gibi alim zor bulunur allah ondan razi olsun

 3. Misafir
  Beğenmiyoruz? Tüm insanların hatas olabilir hatasız kul olmaz, dini parçalamayalım dinimizi lütfen

 4. Misafir
  cübbeli hocan onlarca bidatı insanlara aşılamaya çalışmakta. "islamda olmayan budizmdeki yogayı rabıta adıyla katması ayrı bir tartışma konusu.". dualarında sıkça kullandığı üçler yediler ondörtler kırklar dedikleri ruhani varlıklarda ehlisünnet değil şia inancında olan bir inanç olmakla birlikte tevhide ters yani şirktir. Allaha ortak ruhani varlıklardır. google'dan "cübbeli gavs üçler beşler ne demektir" diye arattırıp youtube'da cübbeli hocayı dinleyip kararınızı "tevhid - birlik" kelimesi aklınızdan çıkmadan bir dinleyin.

 5. Misafir
  Selamın Aleyküm;
  Cübbeli Ahmed Hoca Efendi hakkında olumsuz önyargı ile yaklaşanlar sünnet nedir ehli sünnet nasıl olunur bi zahmet biraz araştırsın isminin başına prof.dr. gelmeyle alim olunmuyor imanın altı şartından kadere imanı inkara kadar sapıklaşan, Hz. İsa gelmeyecek diyen, Hz. İsa gökte nasıl yaşar oksijen yokki orada diyen, sahabeye küfreden, Hz. Ebubekir r.a. Efendimize Hz. Ömer r.a. Efendimize Hz. Aişe r.a. annemize iftiralar atan hakaretler eden ki onlar Efendimiz S.A.V. in en yakınlarıydı, hayızlı kadına camiye girme ruhsatı veren, kabir azabı yoktur diyen, (şu anki) hristiyanda yahudide cennete girer diyen, son günlerin modası hadis inkarcıları ve daha bunlara benzer türlü türlü sapkın görüşler,kendini alim sanan profesörler şia ve vahhabi akımını ülkemizde aktif hale getirmeye çalışıyorlar herkes menfaati bi kenara bırakıp biraz düşünsün ve Efendimizin hadisi şerifini hatırlasınlar; Ümmetim, 73 fırkaya ayrılacaktır. Bunlardan 72’si, Cehenneme gidecek, yalnız bir fırka kurtulacaktır. Cehennemden kurtulacak olan tek fırka, benim ve Eshabımın yolunda gidenlerdir.) [Tirmizi, İbni Mace] HADİSLERİ İNKAR EDENLER zaten bu hadise de itibar etmezler sanırım, peki mahşerde ne yüzle şefaat bekleyecekler bunlar, doğruyu bizim tekrardan çizmemize gerek yok zamana göre dinde yok Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V. dünyayı şereflendirdi ve dini tamamladı bu din bundan kıyamete kadar o haliyle korunmalı doğru yolu sahabesine gösterdi ve tatbik etti bize düşen onun peşinden islam nuru ile nurlanmaktır. Allah cümle islam ehline doğruyu bulmayı birleşmeyi nasip etsin ben şahsen cümle ümmete duacıyım akıllanıp hep birlikte doğruyu tatbik edelim bize ALLAH yeter, bize KUR-AN yeter, bize Efendimiz S.A.V. in sünneti yeter bunların hepsi birbirine bağlıdır.

 6. Katade
  Devamlı Üye
  Bu cübbeli denen sapık insanları cehenneme sürüklüyor! Allah bu gibi sapıklardan islam ümmetini muhafaza buyursun !
  MUSTAFA İSLAMOĞLUNA VE DİĞER ALİMLERE iftira eden cahillerden başkası olamazsınız

 7. Misafir
  güvenmiyorum birçok yanlış sözü var hatta yanlış sözlerinin ardından ilgili ayetlerin yer aldığı videolar var youtube' da

 8. Misafir
  Guzel kardesim birakalimda bu adamlar milleti kaydirsinmi ?

 9. Misafir
  Sufiliğin ehli sünnette yeri olmadığı gibi cükkalı ahmedin değil ehli sünnet islamla bile alakası yoktur

 10. Misafir
  Neyse beyler fazla hararetlenmeden acin Mahmud Esad coşan hoca efendi yi dinleyin

 11. Misafir
  Cübbeli Ahmet hoca hocalar arasında en kalitelisidir.Kesinlikle dinlenmelidir

 12. Misafir
  Yaşar Nuri Öztürk' ü kimileri pek sevmez ama'' islam nasıl yozlaştırıldı'' adlı kitabı okumadan cübbeliye yönelmemek gerekir derim.

  ''Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalb, bunların hepsi ondan sorumludur.'' İsrâ Suresi 36.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
nureddin yıldız cübbeli,  nurettin yıldız ehli sünnet mi,  nurettin yıldız cübbeli,  cübbeli ahmet hoca nureddin yıldız,  cübbeli ahmet hoca alim midir,  cübbeli ahmet hoca güvenilirmi,  nurettin yıldız cübbeli ahmet