+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Aynı Dili Konuşanlar Değil, Aynı Duyguları Paylaşanlar Anlaşabilirler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aynı Dili Konuşanlar Değil, Aynı Duyguları Paylaşanlar Anlaşabilirler


 2. m.deniz
  Devamlı Üye

  Cevap: Aynı Dili Konuşanlar Değil, Aynı Duyguları Paylaşanlar Anlaşabilirler


  Reklam  Cevap: Bildiğim kadarıyla insanların aynı dili konuşmaları insanları bütünleştirmez. insanlarin birbirleriyle rahat ve güzel bir hayat sürmeleri için aynı duygu ve düşünceyi paylaşmaları gerekmektedir.Kısacası aynı duyglar insanları bütünleştirir.

 3. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Günümüzden de örnek verebiliriz buna.
  Ülkemizde çoğumuz aynı dili kullanıyoruz:Türkçe.Ve herkes anlaşabiliyor mu? Hayır.En basit anlamıyla bunu haberlerde karşımıza siyasetten birçok olay çıkıyor.Karşı görüşlere sahip insanlar anlaşabiliyorlar mı? Hayır. Ama görüyoruz ki aynı dili konuşuyorlar.Peki bu nedendir? Bunun sebebi aynı görüşten olmamalarıdır.Biliyoruz ki bir fikir bir düşünce üretir bir düşünce de vücudda ve ruhta bir duygu üretir.Yani şöyle diyebiliriz:aynı düşünceye sahip olmayanlar ortak noktada buluşup anlaşamıyorlar.Yani aynı duyguda olanlar anlaşabiliyorlar.

  Bir örnekte şuradan verebiliriz.
  Mesela avrupa birliği üyeleri.Nasıl da anlaşıyorlar birbirleriyle.Çünkü çoğunlukla aynı dini, aynı hayatı, aynı görüşleri, aynı zenginliği vs. yaşıyorlar.Bu da hepsinde aynı duyguları vücudda ve ruhta oluşturuyor.Bu da anlaşmalarına sebep oluyor.Yani dil ortak bir pay da olsa, anlaşmak için yeterli değildir anlamı çıkıyor bu sözden...

  Selametle...

+ Yorum Gönder
aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir,  aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir anlamı,  ayni dili konuşan değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler,  aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir kompozisyon,  ayni dili konuşan değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler kompozisyon,  ayni dili konussnlar dgl ayni diygulari paylasanlar anlasabilirler anlami,  aynı dili konuşan değil aynı duyguları paylaşan anlaşır