+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'a bir dilekçe daha Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'a bir dilekçe daha

  Sual: Yüce rabbim;
  Bugüne kadar tam anlamıyla olmazsa da ibadetlerimi yerine getirmeye çalıştım.Bilirsin ki oruçlarımı hiç aksatmadım.En kötü şartlarda dahi sana gönülden şükrettim.Hep sana sığındım.Tek duam sadece ve sadece çocuklarımın sağlıklı olmasıydı.Mal için veya kendim için asla dua etmedim.Çünkü babanın çocukları için ettiği dua şüphesiz kabul edileceğinden o bana yeterdi.
  Merhametli ve her şeye kadir olan Allah'ım
  Çocuğum daha 19 yaşındaydı.Namazını kılar,orucunu tutar,karıncayı dahi incitmezdi.14 ay boyunca çektiklerine sürekli yanında olan biri olarak ben tanık oldum.Senin bilgin ve iznin olmadan yaprak kımıldamaz.14 ay boyunca tüm yakınları gözyaşı dökerek yalvararak sana dualar ettik.Bir ümitle sabahlara kadar ağladık.Doktorlar hiçbir nedeni yok ve çaresi yok dediler.Ben baba olarak Merhametine sığındım.ve dedim ki en son haliyle bütün duyu organlarını yitirdiği halde bile onu ben sırtımda taşırım onu bağışla diye yalvardım.Çocuk gibi hıçkırarak ağladım.Son günlerinde sesini dahi aldın.Çocuk biçare dilsiz,sağır,felç olmuş bir halde kelimeyi şahadet dahi getirmeden tanımadığı hastaların arasında anne ve babası yanında olmadan yoğun bakım odasında can verdi..
  Duaları kabul eden çok merhametli rahman ve rahim ve de kadir Allah'ım.
  O en hasta halinde dahi ibadetini yaptı.İyileşmeyi çok istiyordu.Ölümden çok korkuyordu. Geceleri sessizce ağladığını annesinden öğrendim.Çektiği acıları hatırlatıp,burada anlatıp seni utandrmak istemiyorum.
  Çok araştırdım.Kafamda kocaman soru işaretlerini arttırmaktan başka işe yaramadı.
  bir canlıyı hele de kendisini çok sevmiş ve saymış birini İşkence ve eziyet ederek acılar çektirerek ızdırap vererek öldürene verilen sıfat zalim değil midir.Nedir?
  Saygılarımla.Elveda.....
  Uykusuz bir kulun ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Allah'a bir dilekçe daha


  Reklam  Cevap: Ey Isyan eden Kul!

  Anneye merhameti veren, hayvanlara dahi merhamet yerlestiren Allahin merhametini hic birsekilde ölcemezsin. Ondan geldik ve Ona dönecegiz. Yazdiklarini okudum ve size sadece sunu söyleyebilirim imandan cikmis ihtimaliniz var tekrar kelimeyi sehadet getirin ve Allahin huzurunda isyan ettiginiz icin tövbe edin!
  Her birimizin imtihandan geciyoruz, herbirimiz degisik degisik imtihan ediliyoruz, önemli olan sabirla boyun egmek! Bu dünya zaten imtihan dünyasi senin yavrun aci cekmis olabilir ama o cektigi aci günahlarina kefaret olabilir.
  Yapilan ibadetleri saymissiniz, tabiki yapacak bizler mümin kullariysak bunu dile dahi getirmemiz yanlis cünkü bu bizlerin kul olarak bir vazifesi.
  Hatta yaptigi ibadetler sayesinde kabrinde dahi cenneti tadabilecek. Fakat siz isyan etmekdesiniz.
  Ölümün yasi yoktur.
  Kendinize gelmeziseniz, gercekden acincak hale gelirsiniz. Suan asil kendi kendinize zalimlik yapiyorsunuz, aci olan isede bunu farkinda bile olmayisiniz.


  VesSelam.

 3. Ehfiya
  عُضْو
  لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ كَانَ يَرْجُو اللَّهَ وَالْيَوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثِيرًا

  Andolsun, Allah’ın Resûlünde sizin için; Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.

  Allah rasulu aleyhisselatu vesselem'in kendisi hayttayken neredeyse bütün evlatlarını özellikle İbrahim'i daha bebekken kaybettiğini unutmayalım....


+ Yorum Gönder