+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Korkudan yalan yere Kur'an a el bastım günahı nedir?Nasıl telafi edebilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Korkudan yalan yere Kur'an a el bastım günahı nedir?Nasıl telafi edebilirim?

  Cevap: Korkudan yalan yere Kur'an a el bastım günahı nedir?Nasıl telafi edebilirim? isimli yazı www.Mumsema.com

  Bir hırsızlık yaptım korkudan elimi kuranq vurdum kendimi nasıl afederim cok pişmanım lütfen yardimcı olun

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Korkudan yalan yere Kur'an a el bastım günahı nedir?Nasıl telafi edebilirim?


  Reklam  hırsızlık yaptım korkudan elimi kuranq vurdum
  1. Kul hakkını öde
  2. 150 TL (Bu miktar 2016 yılı için geçerli) yemin kefareti ver (imkanın yoksa 3 gün oruç tut)
  3. Allahtan af dile tevbe et

 3. Misafir
  Evlilik dışı ilişki oldu eşim sordu önce söyledim fakat yuva yıkılacaktı sonra böyle bir şey yok dedim oda Kuran'a el basmamı istedi basmak zorunda kaldım aksi halde yuva yıkılacaktı. Bu durumun affı ve kefareti için ne yapmalıyım

 4. arifselim
  Yönetici
  Bu yaptığın yemin haramdır. Tövbe etmelisin ve her iki günah için de tekrardan sakınmalısın. on adet 15 tl yemin kefareti ver (150 TL) eğer buna imkanın yoksa 3 gün oruç tutmalısın.

 5. Misafir
  O 115 tl diyen arkadaş neye göre 115 diyor anlamış değilim. Yemin kefareti paran varsa 10 fakiri 2 öğün doyurursun yada 1 fakiri 10 gün doyurursun paran yoksa 3 gün oruç tutarsın 115 ne kaç para ya göre hesapladın kime göre 115?

 6. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Yemin kefareti 10 fakiri sabah ve akşam doyurmak olduğuna göre 10 fitreden oluşur her fitre 15 tl olduğuna göre toplamı 150 tl dır.
  Fitre miktarını belirleyen diyanet fetva kuruludur.
  Türkiye şartlarında ki miktar budur
  Neye göre hesaplandığını öğrenmek için diyanet sitesine bakabilirsiniz

 7. Misafir
  Selamın aleyküm ben im bir sevdiğim var onu cok seviyorum ama çok seviyorum ve ailem bu cocuk için bana bu kişi olmaz dedi ben çok üzüldüm bitirerek sin dedi ben de tamam dedim kurana el bastim ama yine konuşmaya devam ettim ve hala ediyorum ama ondan vaz gelemiyorum oda beni çok seviyor ama ailem ne yazık ki karşı

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu konuda bozuğun yemin için sana yemin kefareti ile tövbe etmen gerekir. ayrıca bu konularda en doğru şey güzellikle ve sabırlar aileyi ikna etmeye çalışmaktır ve haram bir ilişkiden uzak durmaktır.

 9. Misafir
  Ben nişanlımı aldattım ve bir ilişki yaşadım nişanlımla şuan evlenmek üzereyiz ve bana kurana el bastırdı bi ilişki yasamadigima dair. Çok pisman im bunu ona da söyleyemem kaybederim ne yapabilirim

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu yaptığın haramdır caiz değildir hatta yalan yere yemin etmenin kefareti bile yoktur. Bunun için ancak tövbe etmelisin ve asla bir daha öyle bir günaha girmemelisin.

 11. Misafir
  Esim daha önce beni aldattığı için ona güvenmiyorum..ve geçen gece telefonunu kapatıp ortadan kayboldu eve gelmedi gece 3 de geldi..bende o geldiğinde kuran okuyordum çok sinirliydim.gelince yine mi beni aldattin dedim nerdeydin dedim..aldatmadim dedi aldatmadigina kurana el basarmisin dedim basarim dedi bastı..ben el bastırmış oldum yani..Esim alkolliymis bende sinirle alkollu olacağı aklıma gelmedi çok pişman oldum sonra kuranı alet ettiğim için birde alkollu olunca ne yapmalıyım..kurana el basmayip yemin etmeseydi aldatmadigina inanmayacaktim ama.aklıma takılıyor sürekli bir daha da kuranı alet etmem zaten..

 12. emre
  Devamlı Üye
  Bırakın alkolu abdestsiz bile Kurana dokunamazsınız. Kuran üzerine yeminde doğru değil. olan olmuş tövbeden başka yapacak bir şey yok.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu

kurana el basarak yalan söylemek

yalan yere yemin etmek nasıl affedilir

yalan yere kurana el basmanın kefareti

yalan yere kurana el basmak

yalan yere kurana el basmak kefareti

kurana el basmak günah mı

kurana el basıp yalan söylemek