+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kafir veya Müslüman olan cinler her dili bilirler mi? Şayet kafir olan cinler yani şeytanlar her dili bilmezlerse insanl Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kafir veya Müslüman olan cinler her dili bilirler mi? Şayet kafir olan cinler yani şeytanlar her dili bilmezlerse insanl


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Kafir veya Müslüman olan cinler her dili bilirler mi? Şayet kafir olan cinler yani şeytanlar her dili bilmezlerse


  Reklam  Cevap: Soru

  Kafir veya Müslüman olan cinler her dili bilirler mi? Şayet kafir olan cinler yani şeytanlar her dili bilmezlerse insanlara nasıl vesvese veriyorlar?


  Cevap

  Değerli kardeşimiz;


  Her milletten, her lisanı konuşan insanların cinlerle maceralarından söz edilmektedir. Sözü edilen bu maceraların hepsinin yalan olduğunu söylemek mantıklı görünmemektedir. Bu maceralardan cinlerin her dili bildiği anlaşılmaktadır.

  Bununla beraber, yakından tetkik edilmesi söz konusu olamayan bu konuda, kesin bir şey söylemek durumunda olmadığımızı da belirtmeliyiz.

  Ayrıca şunu da ifade etmek gerekir ki; vesveseler kulağa değil, kalbe gelen manalardan ibarettir. Manaların ise dili olmaz. Farklı milletten insanların evlatlarına besledikleri şefkat bir olduğu gibi veya yeme içme arzu ve iştahları her millette varolduğu gibi manalarda da bir birlik vardır. Kelimeler sadece bu manalara giydirilmiş kılıflardır.


  Selam ve dua ile...+ Yorum Gönder
cinlerin dili