+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kestiğimiz kurbanların sırat köprüsünden geçmeye bize faydası olacak mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kestiğimiz kurbanların sırat köprüsünden geçmeye bize faydası olacak mı


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Kestiğimiz kurbanların sırat köprüsünden geçmeye bize faydası olacak mı


  Reklam  Cevap: Cenâb-ı Hakk, Kevser Sûresi'nde;"Rabb'in için namaz kıl ve kurban kes" buyuruyor. Bu âyet-i kerimedeki namazdan maksat bayram namazı,kesmekten kasıt da, kurban kesme günlerinde kesilen hayvanlardır. Başka bir âyet-i kerimede ise, kurbanlık develerden şöyle bahsedilir:Kurbanlık develeri de size, Allah&'ın şeâirinden kıldık.(S. Hac, 36)

  Kurbanlarınızı neşeli ve kuvvetli hayvanlardan kesin. Çünkü onlar sırat köprüsünde sizin binitleriniz olacaktır.(Es-Sâbûnî, Muhammed Ali, Muhtasar Tefsirü îbn-i Kesîr, c. l, s. 545) hadîsi de buna işaret etmektedir. Bu olay kurbanlık hayvanlar için bir rahmet, bir saadet ve bir şeref değil midir?

+ Yorum Gönder
kurban sırat köprüsü,  sıraat köprüsünden kurbanla geçiş ,  kurban kesmek sırat köprüsü,  sırat köprüsünden hangi hayvanlar geçirecek,  kesilen kurbanlar,  kurbanlık hayvan sırat köprüsü geçişi,  kurbanlar sırat köprüsü