+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İslamda idam cezası var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslamda idam cezası var mı?

  Sual: İslamda idam cezası var mı? Dinimizde hangi cezaların cezası ölümdür? konu hakkında bilgiler verir misiniz ? ? 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: İslamda idam cezası var mı?


  Reklam  Cevap: Dinimiz kurallara göre farklı yöntemlerle de olsa ölüm cezası vardır.örneğin bazı mezheplerde namaz kılmayanın cezası idamdır.ama namazla ilgili cezanın uygulanması öyle sanıldığı kadar yaygın ve kolay değildir.

 3. Misafir
  merhaba. Kuran da zina eden biri idam edilir mi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İdam cezaları İslam dininde vardır. Bu cezaları İslam devleti uygulayabilir bir şahıs bu cezaları uygulayabilme hakkına sahip değildir. Zina cezasının uygulanabilmesi için ya itiraf edilmesi gerekir veya 4 şahit gözleri ile zinayı görmeleri gerekir buda nerdeyse mümkün değildir. Daha başka uygulanabilmesi için ağır şartları vardır.

 5. Misafir
  Recm için konuşuluyorsa Qur'an'da geçmez. Recm edilenlerin olduğu rivayetlerde gelmektedir. 4 şahit mi görmüş bunları?. Qur'an'da recm yoktur. Qur'an'da suçsuz bir insanın ölümüne sebep olana kısas, yani devlet eli ile katledilmesi geçerlidir.

+ Yorum Gönder
islamda idam cezasi varmi,  şeriatta idamın yeri,  islamda idam varmıdır,  islamda idam cezası var mı,  şeriatta idam,  islamda idam varmı,  idam cezası dinimizde var mı