+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İhh insani yardım vakfının kuruluş amacı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İhh insani yardım vakfının kuruluş amacı nedir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: İhh insani yardım vakfının kuruluş amacı nedir?


  Reklam  Cevap: İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı, yüzün üzerinde ülkede faaliyet gösteren bir uluslararası sivil toplum kuruluşudur. 1995 yılında Bosna Savaşının yaralarını sarmak ve savaş mağduru müslüman Bosnalılara yardım etmek için kurulmuştur. Kurum Bosna savaşının ardından Çeçenistan, Filistin ve Kosova gibi savaş bölgelerine yardım götürerek faaliyetlerine devam etmiştir. Faaliyetleri sadece bu bölgelerle sınırlı kalmayıp Afrika'nın birçok ülkesine başta gıda olmak üzere eğitim ve sağlık alanlarında yardım faaliyetleri gerçekleştirmektedir. IHH İnsani Yardım Vakfı Sahara-altı Afrika'da on ülkeyi kapsayan Afrika Katarakt Projesi ile Afrika'daki körlükle mücadele faaliyetlerine destek vermektedir.
  Ulusal ve uluslararası bir yardım kuruluşu olarak birçok organizasyonlar ile yakın iş birliği içinde çalışan İHH; İslam Dünyası STK’lar Birliği, Humanitarian Forum, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'na üyedir. İHH, BM Ekonomik ve Sosyal Konsey'i Ecosoc tarafından danışmanlık statüsü tanınmış 3000 örgütten birisidir.

 3. Misafir
  teşekürler çok işime yaradı ödevimde yazınız....

+ Yorum Gönder
ihh vakfi bilgileri,  insani yardım vakfı nedir,  ihh insani yardım vakfı nedir,  sema- i yardımın kuruluş amacı nedir,  ihh amacı nedir,  ihh nın kuruluş amacı,  ihh nin gorevleri madde madde