+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Diyanet Teşkilatının kuruluş amacı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Diyanet Teşkilatının kuruluş amacı nedir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Diyanet Teşkilatının kuruluş amacı nedir?


  Reklam  Cevap: Diyanet İşleri Başkanlığı, 4 Mart1924 tarihinde 429 Sayılı Kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur.
  Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, Din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevlidir.
  Türkiye anayasasının 136. maddesinde; “Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasî görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek, özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir.” hükmü yer almaktadır.
  Örgütte Din Şurası, Merkez Disiplin Kurulu, Teftiş Kurulu, Hukuk Müşavirliği, Din İşleri Yüksek Kurulu, Dini Görevler ve Din Görevlilerini Olgunlaştırma Müdürlüğü, il ve ilçe Müftülükleri, bucak ve köy İmamlıkları, Vaizlikler, Cami görevlileri.

 3. Misafir
  Sayin diyanet isleri baskanimiz siz sahsen vicdanen diyanet isler baskanliginin kurulus amaclari dogrultusunda gorev yaptiginiza inaniyormusunuz.

+ Yorum Gönder
diyanet işleri başkanlığının kuruluş amacı,  Diyanetin kuruluş amacı,  diyanetin kuruluş amacı nedir,  DIYANET NEDIR,  diyanet işleri başkanlığı kuruluş amacı,  diyanet isleri bakanliginin kurulus amaci,  diyanet isleri bakanliginin kuruluş amacı kısaca