+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Türkiye Diyanet Vakfı kuruluş amacı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Türkiye Diyanet Vakfı kuruluş amacı nedir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Türkiye Diyanet Vakfı kuruluş amacı nedir?


  Reklam  Cevap: Türkiye Diyanet Vakfı kuruluş amacı nedir?

  İslâm dininin gerçek hüviyeti ile tanıtılmasında, toplumun din konusunda aydınlatılmasında Diyanet İşleri Başkanlığı'na yardımcı ve destek olmak, gereken yerlerde cami yapıp donatmak, fakir hastalar için tedavi kurumları açıp işletmek, zekat, fitre gibi Müslüman vatandaşlarımız tarafından yapılacak yardımları şartlarına uygun olarak toplumdaki ihtiyaç sahiplerine intikal ettirerek sosyal yardım ve hizmeti geliştirmektir

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Türkiye Diyanet Vakfı

  İslâm dininin gerçek hüviyeti ile tanıtılmasında, toplumun din konusunda aydınlatılmasında Diyanet İşleri Başkanlığı'na yardımcı ve destek olmak, gereken yerlerde cami yapıp donatmak, fakir hastalar için tedavi kurumları açıp işletmek, zekat, fitre gibi Müslüman vatandaşlarımız tarafından yapılacak yardımları şartlarına uygun olarak toplumdaki ihtiyaç sahiplerine intikal ettirerek sosyal yardım ve hizmeti geliştirmektir...

  Halkını huzur ve refah içinde yaşatmak günümüz sosyal devlet anlayışının önemli unsurlarından biridir. Ancak sosyal devlet olmanın gerektirdiği bu hizmetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak çoğu zaman mümkün olamamaktadır. Bu bakımdan ülkemizde yardım kuruluşları, vakıflar ve diğer gönüllü kuruluşlar devreye girmek suretiyle bu eksikliği giderme yönünde çalışmalar yapmaktadırlar. Fakirlere ve felaketzedelere yardımda bulunmak, fakir hastaların tedavilerine yardımcı olmak, mâli bir ibâdet olan fitre ve zekatları kabul ederek bunları dînen verilmesi gerekenlere vermek, Vakfın faaliyet konuları arasında yer almıştır. Bu sebeple; Vakıf kurulduğu tarihten itibaren yoksul ve maddî desteğe muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik faaliyetlere büyük önem verilmektedir.

  Türkiye Diyanet Vakfı diğer günlerin yanı sıra, Ramazan ayında ve Vakıflar Haftası gibi özel günlerde fakir ve yardıma muhtaçların yanında olmaya çalışarak, öğrencilere giyecek ve kırtasiye yardımı yapmaktadır. Diğer taraftan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunmaktadır.
  Sosyal yardım konusunda önemli hizmetler icra eden Türkiye Diyanet Vakfı, zekat-fitre vb. dini amaçlı yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Vatandaşlarımızın bu amaçla yaptığı bağışlar yurt içinde ve yurt dışındaki yoksullara ve felaketzedelere ayni ve nakdi yardım olarak verilmektedir
  TDV


 4. Misafir
  13 Mart 1975 tarihinde Türk Medeni Kanununda Değişiklik Yapan 903 Sayılı Yasa'ya göre kurulmuş bir özel hukuk tüzel kişisidir.

  Vakfa 13/1/1978 tarih ve 16168 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 20/12/1977 tarihli ve 7/14433 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile vergi muafiyeti tanınmıştır.

  Ayrıca, Vakfın 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 6 ncı maddesine göre, izin almadan yardım toplayabilen kuruluşlardan sayılması 5/8/2005 tarih ve 25897 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 12/7/2005 tarihli ve 2005/9171 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile uygun görülmüştür.

 5. Misafir
  Kuruluşu hakkında iyi bir açıklama yaptınız tşk

 6. Misafir
  tamamdır güzel olmuş

 7. Misafir
  Süper
  TDV kuruluş amacı güzel açıklanmış

 8. Misafir
  vakfın şimdiye kadar yatığı çalışmalar nelerdir

 9. Misafir
  Dinayet camilere onarim icin ve tadilat yapilmas icin yardim talep olurmu

 10. Misafir
  Bu kadar bilgi yeter de artar

+ Yorum Gönder
türkiye diyanet vakfı nedir,  diyanet vakfı nedir,  türk diyanet vakfı nedir,  türkiye diyanet vakfı vikipedi,  diyanet vakfının görevleri,  türkiye diyanet vakfının görevleri,  türkiye diyanet vakfı görevleri