+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Heyecanı azaltmak için ne yapılabilir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Heyecanı azaltmak için ne yapılabilir


 2. caferi
  Devamlı Üye

  Cevap: Heyecanı azaltmak için ne yapılabilir


  Reklam  Cevap: Heyecanı Azaltmanın Yolları Nelerdir | Heyecan Nasıl Azaltılır
  Heyecan nasıl azaltılır, Heyecanı azaltmanın yolları nelerdir yazı dizimize hoş geldiniz. Çoğu zaman yaşadığımız aşırı heyecan duygusundan dolayı birçok yapmamız gereken şey sıkıntıya düşmektedir. Özellikle iş mülakatları, üniversite sınavı, KPSS sınavı, LYS sınavı gibi durumlarda kişiler aşırı derecede heyecan yaşamaktadır. Yaşanılan bu heyecan kişinin ani ve hatalı kararlar vermesine neden olabilir. Bu durumdan kurtulmak isteyen takipçilerimiz için heyecanı azaltmanın birkaç yönteminden bahsetmek istiyoruz.

  Heyecanı azaltmanın yolları

  - Hata yaparım psikolojisinden kurtulun. Hata yaparım psikolojisi önemli durumlarda aşırı derecede heyecan duymanıza neden olur. Hangi ortamda bulunacaksanız ortamda en iyi bilgiye sahip kişilerden biriside benim psikolojisine bürünüp yaşayacağınız heyecan katsayısını düşürebilirsiniz.

  - Güven eksikliğinizi ortadan kaldırın. Kişinin kendisine güvenmemesi kişiyi mahcup kalacağım endişesinden dolayı heyecanlandırır. Heyecanınızın artmaması için öncelikle kendinize güvenmelisiniz.

  - Eğer her şeye rağmen heyecanınızı bastırmakta zorluk çekiyorsanız psikolojik sorunlarınız olabilir. Bu heyecan sorunundan kurtulmak adına en kısa zaman içerisinde uzman bir psikiyatra görünmelisiniz. Doktorunuzun size vereceği ilaçlar sayesinde daha az panik yapan daha az heyecanlanan bir kişi olabilirsiniz.

  - Öncelikle karşınızdaki kişilerin sizin gibi etten kemikten birer birey olduğunu asla unutmayın. Karşınızdaki kişiyi kendinizden üstün görmeniz heyecanlanmanıza ve bundan ötürü hata yapmanıza neden olur.

  Hepinize sağlık kokan uzun bir yaşam dileriz. Piyasada bulunan çeşitli şifalı otlardan medet ummayın. Bu sorunu kendinizi anlamaya çalışarak da yenebilmeniz mümkün.

+ Yorum Gönder
heyecanı azaltmanın yolları,  heyecanı azaltan dua,  heyecan giderme yöntemleri,  heyecan duası,  heyecanı azaltmak,  heyecan için dua,  heyecanı azaltmak için dua