Konusunu Oylayın.: Derslerde başarılı olmak için dua

5 üzerinden 4.95 | Toplam : 19 kişi
Derslerde başarılı olmak için dua
 1. 16.Mart.2011, 15:01
  1
  Misafir

  Derslerde başarılı olmak için dua


  Derslerde başarılı olmak için dua Mumsema Ben eskiden derslerime çok önem biriydim.Ama şimdi ortaokulda öğretmenlere pekde alışamadım.Birde kendimi bilgisayara verdim derslere odaklanamıyorum.Bunun için okuyabileceğim dua var mı? SBS'ye gireceğim başarılı olmam için dua varsa söylerseniz sevinirim.

  Birde yanlışlıkla arkadaşımı yanlışlıkla şakalışırken sakatladım.Gören şahıslarda oldu.Öğretmene söylerlerse başım derde girer.Öğretmeler ile arkadaşın ailesi ile.Şu an durumunu bilmiyorum.Kötü bir olay olur diye çok korkuyorum.Okuldan eve gelene kadar Besmele çekip yolladım.Sizce kurtulur muyum?Bunun için dertdim kurtulma dua'sını söyler misiniz?

  Cevaplayan arkadaşlarımdan Allah razı olsun.


 2. 16.Mart.2011, 15:01
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben eskiden derslerime çok önem biriydim.Ama şimdi ortaokulda öğretmenlere pekde alışamadım.Birde kendimi bilgisayara verdim derslere odaklanamıyorum.Bunun için okuyabileceğim dua var mı? SBS'ye gireceğim başarılı olmam için dua varsa söylerseniz sevinirim.

  Birde yanlışlıkla arkadaşımı yanlışlıkla şakalışırken sakatladım.Gören şahıslarda oldu.Öğretmene söylerlerse başım derde girer.Öğretmeler ile arkadaşın ailesi ile.Şu an durumunu bilmiyorum.Kötü bir olay olur diye çok korkuyorum.Okuldan eve gelene kadar Besmele çekip yolladım.Sizce kurtulur muyum?Bunun için dertdim kurtulma dua'sını söyler misiniz?

  Cevaplayan arkadaşlarımdan Allah razı olsun.

 3. 16.Mart.2011, 16:22
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,608
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua
  Bir tane ineği olan köylünün birine bir gün sormuşlar:
  - İneğin ne kadar süt veriyor?
  Köylü cevap vermiş:
  - İneğim hiç süt vermez. Sütü ondan sizin almanız gerekir. Bu kısa öyküden de anlaşılabileceği gibi mutlu ve başarılı olmak için bir şeyler yapmak gerekir. Mutluluk ve başarı asla sizin ayağınıza gelmez.
  Sizin ona gitmeniz şarttır.Bu kural hayatta böyle olduğu gibi okul yaşamında böyledir.
  Derslerde başarılı olmak isteyen bir öğrenci nelere dikkat etmelidir? Nasıl ders çalışmalıdır?
  Zamanınızı Planlamadan Ders Çalışmayın Yoksa Zamanınız Yetmez…
  Ders Çalışma Planı Yapmanın Yolları
  1. Ders çalışmadan önce ilk yapmanız gereken şey “Ben neden ders çalışmalıyım?” “Neden okulda başarılı olmalıyım?” sorularına cevap bulmalısınız. Yani bir amaç, bir hedef belirlemelisiniz.
  2. Kendinizi tanımaya çalışın. Çünkü kendinizi ders çalışma alışkanlıkları ve öğrenme açısından ne kadar iyi tanırsanız çalışma düzeninizi buna göre en iyi şekilde planlayabilirsiniz.
  3. Çalışma planı hazırlarken hangi dersin hangi saatte çalışılacağı kararlaştırılmalıdır. Zor olan veya öğrenirken zorlanılan dersler için verimli çalışma saatleri ayrılmalıdır. Verimli çalışma saatleri, zihnin uyanık olduğu, konsantrasyonun en yüksek seviyede olduğu saatlerdir.
  Bu saatlerin ortak bir standardı yoktur. Her öğrencinin verimli çalışma saatleri farklı olabilir. Öğrenci eğer verimli çalışma saatini bilmiyorsa kendini izleyerek bunu tespit edebilir.
  Ancak uzmanların genel kanısı, verimli çalışma saatlerinin bedenin dinlenmiş ve dinç olduğu saatler olan sabah saatleri olduğu yönündedir.
  4. Çalışma planında her ders için bir çalışma zamanı ayrılmalıdır. Çalışma zamanının standardı yoktur. Her öğrenci, ön bilgisine, dersi anlamamış olmasına vb. birçok kritik durumu dikkate alarak hangi derse ne kadar zaman ayırması gerektiğini planlamalıdır.
  5. Çalışma planında, çalışma süreleri mümkün olduğunca aynı saatler olmalı. Böylece o saatte çalışma alışkanlığı kazanmış olursunuz.
  6. Çalışma planında yer alan dersler, okulda veya dershanedeki ders programına uygun olmalıdır. Örneğin, Pazartesi günü sabah saat 8:00-10:00 arası, okulda matematik dersi varsa çalışma planında Pazartesi öğlenden sonraya matematik dersi konmalıdır.
  7. Bilindiği gibi tekrar verimli çalışmanın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yine bildiğiniz gibi tekrar sürekli değil, aralıklı yapıldığı takdirde daha verimli olur. Burada tekrarın çalışma prensibinden çıkan sonuç şudur: “Öğrenme aralıklı yapılmalıdır.” Bu nedenle çalışma planı hazırlarken dinlenme aralarına da yer verilmelidir. Ancak bu aralar çok uzun olmamalı. Uzun aralarda tekrar derse dönmek zor olabilir. İdeal ders çalışma şöyle olmalıdır. 40 dakika ders çalışma, 5 dakika tekrar, 10 dakika dinlenme, daha sonra diğer saatin çalışmasına geçilir, bu şekilde ders çalışmaya devam edilir. Ancak özellikle sayısal derslerde eğer problem çözülmesi gerekiyorsa çözülmeden ara verilmemelidir.
  8. Yapı ve işleyiş bakımından birbirine benzeyen iki ders üst üste çalışılmamalıdır. Örneğin fizik ve kimya dersleri üst süte çalışılmamalı. Eğer bu tür dersler üst üstte çalışılırsa bilgilerin birbirine karışması durumu meydana gelebilir. Bu derslere fizik, tarih, kimya şeklinde çalışma planında yer verilmelidir.
  9. Çalışma planında hep derse yer vermek zorunda değilsiniz. Arkadaşınıza, ailenize, sinemaya vb. birçok sosyal etkinliğe de çalışma planınızda yer verin. Bu ders dışı faaliyetleri planınıza mutlaka saati saatine yazın.
  Ben Burada Ders Çalışmak İstemiyorum
  Çalışma Ortamınızı Düzenleyin
  1. Ders çalışmak için kendinize evde bir ortam oluşturmaya özen gösterin. Maddi imkânlarınız ölçüsünde kendinize ait bir çalışma odası evde edinmeye çalışın.
  2. Derslerinize sessiz bir ortamda ve mutlaka masa üzerinde çalışın.
  3. Çalışma odanızda dikkatinizi dağıtacak poster, zamanınızı çalacak televizyon, bilgisayar gibi düşmanlardan uzak durmaya çalışın. Bunları ders çalışma sonrasında kendinize ödül olarak verin.
  4. Çalışma ortamınızın ışığı, ısısı, gürültüsü derse olan dikkatinizi dağıtmayacak oranda ayarlanmış olmalıdır.
  5. Ders çalışmak için odanızda ayırdığınız masada sadece ders çalışın. Eğer bu masanızda yemek yerseniz daha sonra ders çalışmak isterseniz inanınki çok acıkacaksınız.
  6. Çalışma masanızda ders çalışırken ihtiyacınız olacak olan kalem, kitap, açacak gibi malzemeler hazır beklesin. Ders çalışırken bunları almak için masanın başından kalkarsanız bir daha o masaya oturamayabilirsiz.
  Ders Denilen Bu Þeye Nasıl Çalışmalıyım?
  7. Ders çalışmaya kendinizi psikolojik yönden hazırlayamadıysanız sakın ders çalışmayın. Örneğin sevgilinizle kavga etmişseniz, ilk önce sevgilinizle olan probleminizi çözün. Eğer bu problemi çözmezseniz ders esnasında durmadan onu düşünürsünüz. Bir de bakmışsınız ders sonrasında onun göz renginden başka hiçbir şey hatırlamıyorsunuz.
  8. Çalışacağınız konu bitmeden hemen dersten kalkmayın. Kendinizi şöyle motive edin: “Hadi 10 dakika daha çalışmadan sakın kalkma sen bunu yaparsın.”
  9. Ders çalışma sırasında kendinize sizi derse karşı motive edecek olan küçük ödüller koyun. Örneğin: “35 soru çözünce şu sulu portakalı alıp zevkle yiyeceğim.” gibi.
  10. Her şeyi hemen öğrenmeye çalışmayın. Öğrenmeyi aralıklarla yapmaya özen gösterin. Bu aralarda dinlenebilir, müzik dinleyebilir, gezinti yapabilirsiniz.
  11. Sözel derslere çalışırken ana düşünceleri anlatan paragraflar, kelimeler tespit edilerek renkli kalemle çizilmelidir.
  12. Derse girmeden önce mutlaka derse çalışarak hazırlıklı gidin. Anlayamadığınız yerleri öğretmene sormak için not alın. Ders sırasında öğretmene bu soruları sorun. Göreceksiniz dersi daha kolay anlayacak ve öğreneceksiniz.
  13. Televizyon karşısında yatarak kesinlikle ders çalışmayın. Kendinizi uyumuş halde bulabilirsiniz.
  14. Not tutma alışkanlığı edinmeye özen gösterin. Derslerde mutlaka düzenli not tutun. Ders çalışırken de bu özelliğinizden faydalanmayı unutmayın.
  15. Ders çalışırken kesinlikle ezberlemeye çalışmayın. Konuyu anlamaya çalışın, problemin çözüm yollarını öğrenmeye çalışın.
  16. Okula giderken kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin.
  17. Sınıfta dersi iyi dinleyin. Etkin dinleme yollarını mutlaka öğrenin. Ders sırasında arkadaşınızla uğraşmayın, tüm dikkatinizi öğretmene ve anlattıklarına vermeye çalışın. Anlamadığınız yeri mutlaka sorun.
  18. Öğretmen tahtaya bir şeyler yazmışsa, anlatırken bir konu üzerinde çok duruyorsa, ses tonu artıyorsa bunu yazılıda soracaktır.
  19. Derse devamsızlık yapmamaya çalışın. Eğer devamsızlık yapmışsanız o eksik konunuzu arkadaşınızdan veya öğretmeninizden mutlaka öğrenin.
  20. Derslerinize mutlaka günü gününe çalışın. Daha sonra çalışırım diye düşünürseniz konuların biriktiğini, kaygı ve korku yaşadığınızı görürsünüz.
  21. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarla mutlaka genel tekrarlar yapın. Unutmayın, unutmayı önlemenin en etkili yolu tekrar yapmaktır.

  Genç Gelişim dergisi / Ahmet Yıldız
  arşivden alıntı...


  1- Zihin aıklığı için Dua


  Arapçası:


  رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي {25} وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي {26} وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي {27} يَفْقَهُوا قَوْلِي {28


  Okunuşu:
  "Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli”
  Meali:

  "Ey rabbim. Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni”
  (Taha:25-28)
  2-Zihin Açıklığı İçin Dua..


  ve minellahil ianeti vet-tevfik ve biyedihi ezimmetit tehkık allahumme ekrimna fehmen nebiyyin ve hıfzel murselin ve ilhamel meliketi vel mukarrebin 4. 16.Mart.2011, 16:22
  2
  Silent and lonely rains  Bir tane ineği olan köylünün birine bir gün sormuşlar:
  - İneğin ne kadar süt veriyor?
  Köylü cevap vermiş:
  - İneğim hiç süt vermez. Sütü ondan sizin almanız gerekir. Bu kısa öyküden de anlaşılabileceği gibi mutlu ve başarılı olmak için bir şeyler yapmak gerekir. Mutluluk ve başarı asla sizin ayağınıza gelmez.
  Sizin ona gitmeniz şarttır.Bu kural hayatta böyle olduğu gibi okul yaşamında böyledir.
  Derslerde başarılı olmak isteyen bir öğrenci nelere dikkat etmelidir? Nasıl ders çalışmalıdır?
  Zamanınızı Planlamadan Ders Çalışmayın Yoksa Zamanınız Yetmez…
  Ders Çalışma Planı Yapmanın Yolları
  1. Ders çalışmadan önce ilk yapmanız gereken şey “Ben neden ders çalışmalıyım?” “Neden okulda başarılı olmalıyım?” sorularına cevap bulmalısınız. Yani bir amaç, bir hedef belirlemelisiniz.
  2. Kendinizi tanımaya çalışın. Çünkü kendinizi ders çalışma alışkanlıkları ve öğrenme açısından ne kadar iyi tanırsanız çalışma düzeninizi buna göre en iyi şekilde planlayabilirsiniz.
  3. Çalışma planı hazırlarken hangi dersin hangi saatte çalışılacağı kararlaştırılmalıdır. Zor olan veya öğrenirken zorlanılan dersler için verimli çalışma saatleri ayrılmalıdır. Verimli çalışma saatleri, zihnin uyanık olduğu, konsantrasyonun en yüksek seviyede olduğu saatlerdir.
  Bu saatlerin ortak bir standardı yoktur. Her öğrencinin verimli çalışma saatleri farklı olabilir. Öğrenci eğer verimli çalışma saatini bilmiyorsa kendini izleyerek bunu tespit edebilir.
  Ancak uzmanların genel kanısı, verimli çalışma saatlerinin bedenin dinlenmiş ve dinç olduğu saatler olan sabah saatleri olduğu yönündedir.
  4. Çalışma planında her ders için bir çalışma zamanı ayrılmalıdır. Çalışma zamanının standardı yoktur. Her öğrenci, ön bilgisine, dersi anlamamış olmasına vb. birçok kritik durumu dikkate alarak hangi derse ne kadar zaman ayırması gerektiğini planlamalıdır.
  5. Çalışma planında, çalışma süreleri mümkün olduğunca aynı saatler olmalı. Böylece o saatte çalışma alışkanlığı kazanmış olursunuz.
  6. Çalışma planında yer alan dersler, okulda veya dershanedeki ders programına uygun olmalıdır. Örneğin, Pazartesi günü sabah saat 8:00-10:00 arası, okulda matematik dersi varsa çalışma planında Pazartesi öğlenden sonraya matematik dersi konmalıdır.
  7. Bilindiği gibi tekrar verimli çalışmanın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yine bildiğiniz gibi tekrar sürekli değil, aralıklı yapıldığı takdirde daha verimli olur. Burada tekrarın çalışma prensibinden çıkan sonuç şudur: “Öğrenme aralıklı yapılmalıdır.” Bu nedenle çalışma planı hazırlarken dinlenme aralarına da yer verilmelidir. Ancak bu aralar çok uzun olmamalı. Uzun aralarda tekrar derse dönmek zor olabilir. İdeal ders çalışma şöyle olmalıdır. 40 dakika ders çalışma, 5 dakika tekrar, 10 dakika dinlenme, daha sonra diğer saatin çalışmasına geçilir, bu şekilde ders çalışmaya devam edilir. Ancak özellikle sayısal derslerde eğer problem çözülmesi gerekiyorsa çözülmeden ara verilmemelidir.
  8. Yapı ve işleyiş bakımından birbirine benzeyen iki ders üst üste çalışılmamalıdır. Örneğin fizik ve kimya dersleri üst süte çalışılmamalı. Eğer bu tür dersler üst üstte çalışılırsa bilgilerin birbirine karışması durumu meydana gelebilir. Bu derslere fizik, tarih, kimya şeklinde çalışma planında yer verilmelidir.
  9. Çalışma planında hep derse yer vermek zorunda değilsiniz. Arkadaşınıza, ailenize, sinemaya vb. birçok sosyal etkinliğe de çalışma planınızda yer verin. Bu ders dışı faaliyetleri planınıza mutlaka saati saatine yazın.
  Ben Burada Ders Çalışmak İstemiyorum
  Çalışma Ortamınızı Düzenleyin
  1. Ders çalışmak için kendinize evde bir ortam oluşturmaya özen gösterin. Maddi imkânlarınız ölçüsünde kendinize ait bir çalışma odası evde edinmeye çalışın.
  2. Derslerinize sessiz bir ortamda ve mutlaka masa üzerinde çalışın.
  3. Çalışma odanızda dikkatinizi dağıtacak poster, zamanınızı çalacak televizyon, bilgisayar gibi düşmanlardan uzak durmaya çalışın. Bunları ders çalışma sonrasında kendinize ödül olarak verin.
  4. Çalışma ortamınızın ışığı, ısısı, gürültüsü derse olan dikkatinizi dağıtmayacak oranda ayarlanmış olmalıdır.
  5. Ders çalışmak için odanızda ayırdığınız masada sadece ders çalışın. Eğer bu masanızda yemek yerseniz daha sonra ders çalışmak isterseniz inanınki çok acıkacaksınız.
  6. Çalışma masanızda ders çalışırken ihtiyacınız olacak olan kalem, kitap, açacak gibi malzemeler hazır beklesin. Ders çalışırken bunları almak için masanın başından kalkarsanız bir daha o masaya oturamayabilirsiz.
  Ders Denilen Bu Þeye Nasıl Çalışmalıyım?
  7. Ders çalışmaya kendinizi psikolojik yönden hazırlayamadıysanız sakın ders çalışmayın. Örneğin sevgilinizle kavga etmişseniz, ilk önce sevgilinizle olan probleminizi çözün. Eğer bu problemi çözmezseniz ders esnasında durmadan onu düşünürsünüz. Bir de bakmışsınız ders sonrasında onun göz renginden başka hiçbir şey hatırlamıyorsunuz.
  8. Çalışacağınız konu bitmeden hemen dersten kalkmayın. Kendinizi şöyle motive edin: “Hadi 10 dakika daha çalışmadan sakın kalkma sen bunu yaparsın.”
  9. Ders çalışma sırasında kendinize sizi derse karşı motive edecek olan küçük ödüller koyun. Örneğin: “35 soru çözünce şu sulu portakalı alıp zevkle yiyeceğim.” gibi.
  10. Her şeyi hemen öğrenmeye çalışmayın. Öğrenmeyi aralıklarla yapmaya özen gösterin. Bu aralarda dinlenebilir, müzik dinleyebilir, gezinti yapabilirsiniz.
  11. Sözel derslere çalışırken ana düşünceleri anlatan paragraflar, kelimeler tespit edilerek renkli kalemle çizilmelidir.
  12. Derse girmeden önce mutlaka derse çalışarak hazırlıklı gidin. Anlayamadığınız yerleri öğretmene sormak için not alın. Ders sırasında öğretmene bu soruları sorun. Göreceksiniz dersi daha kolay anlayacak ve öğreneceksiniz.
  13. Televizyon karşısında yatarak kesinlikle ders çalışmayın. Kendinizi uyumuş halde bulabilirsiniz.
  14. Not tutma alışkanlığı edinmeye özen gösterin. Derslerde mutlaka düzenli not tutun. Ders çalışırken de bu özelliğinizden faydalanmayı unutmayın.
  15. Ders çalışırken kesinlikle ezberlemeye çalışmayın. Konuyu anlamaya çalışın, problemin çözüm yollarını öğrenmeye çalışın.
  16. Okula giderken kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin.
  17. Sınıfta dersi iyi dinleyin. Etkin dinleme yollarını mutlaka öğrenin. Ders sırasında arkadaşınızla uğraşmayın, tüm dikkatinizi öğretmene ve anlattıklarına vermeye çalışın. Anlamadığınız yeri mutlaka sorun.
  18. Öğretmen tahtaya bir şeyler yazmışsa, anlatırken bir konu üzerinde çok duruyorsa, ses tonu artıyorsa bunu yazılıda soracaktır.
  19. Derse devamsızlık yapmamaya çalışın. Eğer devamsızlık yapmışsanız o eksik konunuzu arkadaşınızdan veya öğretmeninizden mutlaka öğrenin.
  20. Derslerinize mutlaka günü gününe çalışın. Daha sonra çalışırım diye düşünürseniz konuların biriktiğini, kaygı ve korku yaşadığınızı görürsünüz.
  21. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarla mutlaka genel tekrarlar yapın. Unutmayın, unutmayı önlemenin en etkili yolu tekrar yapmaktır.

  Genç Gelişim dergisi / Ahmet Yıldız
  arşivden alıntı...


  1- Zihin aıklığı için Dua


  Arapçası:


  رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي {25} وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي {26} وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي {27} يَفْقَهُوا قَوْلِي {28


  Okunuşu:
  "Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli”
  Meali:

  "Ey rabbim. Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni”
  (Taha:25-28)
  2-Zihin Açıklığı İçin Dua..


  ve minellahil ianeti vet-tevfik ve biyedihi ezimmetit tehkık allahumme ekrimna fehmen nebiyyin ve hıfzel murselin ve ilhamel meliketi vel mukarrebin


 5. 01.Ocak.2012, 15:39
  3
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  site kurucularına teşekkür ederim.henüz denemedim ama derslerime odaklanamıyordum çok teşekkür ederim.


 6. 01.Ocak.2012, 15:39
  3
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  site kurucularına teşekkür ederim.henüz denemedim ama derslerime odaklanamıyordum çok teşekkür ederim.

 7. 13.Ocak.2012, 10:19
  4
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  Selamün aleykm bnm ders çalışmayla ilgli br problemim var açıköğrtm türk dili ve edebyatı 1.sınıfta okuyormkendmi br türlü derslre veremyrm tam calşmya oturyrm o an aklım kayp gdyo baska yöne dogru dikkat daginiklgı için psikolgada gttm ama br sonuc alamadm suan sınavlara 8 gün var ve bn hç çalışamadm lütfen bna yardmcı olun


 8. 13.Ocak.2012, 10:19
  4
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir
  Selamün aleykm bnm ders çalışmayla ilgli br problemim var açıköğrtm türk dili ve edebyatı 1.sınıfta okuyormkendmi br türlü derslre veremyrm tam calşmya oturyrm o an aklım kayp gdyo baska yöne dogru dikkat daginiklgı için psikolgada gttm ama br sonuc alamadm suan sınavlara 8 gün var ve bn hç çalışamadm lütfen bna yardmcı olun

 9. 07.Şubat.2012, 16:29
  5
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  Selamun aleyküm allah sizden razı olsun inşallah ben ve kardeşim derslerimizde başarılı oluruz.


 10. 07.Şubat.2012, 16:29
  5
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir
  Selamun aleyküm allah sizden razı olsun inşallah ben ve kardeşim derslerimizde başarılı oluruz.

 11. 08.Şubat.2012, 20:53
  6
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  harika bir site teşekkürler


 12. 08.Şubat.2012, 20:53
  6
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir
  harika bir site teşekkürler

 13. 10.Şubat.2012, 20:40
  7
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,608
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  Alıntı
  Selamun aleyküm allah sizden razı olsun inşallah ben ve kardeşim derslerimizde başarılı oluruz
  Alıntı
  site kurucularına teşekkür ederimhenüz denemedim ama derslerime odaklanamıyordum çok teşekkür ederim
  harika bir site teşekkürler
  rica ederiz bizler teşekkür ederiz kardeşler,evet sitemiz
  çok harika ve güvenlidir derslerinizde başarılar dileriz. 14. 10.Şubat.2012, 20:40
  7
  Silent and lonely rains
  Alıntı
  Selamun aleyküm allah sizden razı olsun inşallah ben ve kardeşim derslerimizde başarılı oluruz
  Alıntı
  site kurucularına teşekkür ederimhenüz denemedim ama derslerime odaklanamıyordum çok teşekkür ederim
  harika bir site teşekkürler
  rica ederiz bizler teşekkür ederiz kardeşler,evet sitemiz
  çok harika ve güvenlidir derslerinizde başarılar dileriz.


 15. 11.Şubat.2012, 18:13
  8
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  çoooook sağolun inşallah bu duanın faydasını görürüm allah razı olsun.bu siteyi çok beyendim teşekkürler


 16. 11.Şubat.2012, 18:13
  8
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir
  çoooook sağolun inşallah bu duanın faydasını görürüm allah razı olsun.bu siteyi çok beyendim teşekkürler

 17. 14.Şubat.2012, 21:34
  9
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  allah razı olsun ne diyim ben başka


 18. 14.Şubat.2012, 21:34
  9
  Asım Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Asım Kaan
  Misafir
  allah razı olsun ne diyim ben başka

 19. 14.Şubat.2012, 22:03
  10
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  teşekürler allah herkesten razı olsun inşallah teşekkür alırım...


 20. 14.Şubat.2012, 22:03
  10
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir
  teşekürler allah herkesten razı olsun inşallah teşekkür alırım...

 21. 15.Şubat.2012, 12:43
  11
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  Gerçekten çok sağolun deslerim kötü olduğundan çok mutsuzdum sayenizde düzeliceğimi ümit ediyorum.


 22. 15.Şubat.2012, 12:43
  11
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir
  Gerçekten çok sağolun deslerim kötü olduğundan çok mutsuzdum sayenizde düzeliceğimi ümit ediyorum.

 23. 15.Mart.2012, 00:16
  12
  Misafir

  Cevap: Derslerde başarılı olmak için dua

  Allah yar ve yardımcımız olsun dersler çok zor arkadaşlar Allah herkesin gönlüne göre versin -amin


 24. 15.Mart.2012, 00:16
  12
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Allah yar ve yardımcımız olsun dersler çok zor arkadaşlar Allah herkesin gönlüne göre versin -amin
+ Yorum Gönder
Git 12 Son