+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Uykudan ağlayarak uyanan çocuk için neler yapılabilir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Uykudan ağlayarak uyanan çocuk için neler yapılabilir ?

  Sual: 6 yaşında erkek çocuğum gece uykuda ağlayarak sanki birşey görüyormuş gibi baba buradan gidek baba baba diyerek ağlıyor eliyle bir şey göstermeye çalıyor bu esnada biz aklımıza gelen tüm duaları okuyoruz bir yandanda onu kucağımıza alıp sakinleştirmeye çalışıyoruz daha sonra çocuk sakinleşiyor bu olay zaman zaman oluyor her gün değil Ne yapmalıyız hangi duaları okumalıyız yardım ve önerilerinizi bekliyorum
  Saygılarımla ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Uykudan ağlayarak uyanan çocuk için neler yapılabilir ?


  Reklam  Cevap: uykudan korkarak uyanan ne demeli?
  3527- Muâz b. Cebel (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Peygamber (s.a.v), bir adamın şöyle duâ ettiğini işitti: “Allah’ım senden nimetin tamamını isterim.” Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v.), “Nimetin tamamı hangi şeydir” diye sordu. Ben: “Bir duâ ettim ve bu duâ sebebiyle hayır ümid etmekteyim” dedi. Rasûlullah (s.a.v.), ise: “Cennete giriş ve Cehennem’den kurtuluş nimetin tamamı sayılır” buyurdu.
  Yine Rasûlullah (s.a.v.) bir adamın: “Ya zelcelali velikram” dediğini işitti ve bunun üzerine şöyle buyurdu: “Duâ kapısı sana açıldı dilekte bulun!” Yine Peygamber (s.a.v) bir adamın: “Allah’ım senden sabır isterim” dediğini duydu ve: “Sen Allah’tan bela ve imtihan istemiş oldun ondan afiyet dile” buyurdu. (Müsned: 21009)
  ž Ahmed b. Meni’, İsmail b. İbrahim’den, Cüreyrî’den bu senedle bu hadisin bir benzerini rivâyet etmişlerdir.
  Tirmizî: Bu hadis hasendir.
  3528- Amr b. Şuayb (r.a.)’ın dedesinden rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Biriniz uykudan korkarak uyanırsa şöyle desin: “Allah’ın gazabı ve azabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve bana yaklaşmalarından Allah’ın eksiksiz olan tam kelimelerine sığınırım.” Bu durumda hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah b. Amr, akıl baliğ olan çocuğuna bu duâyı belletir. Okuyamayacak küçük çocuklar için bir kağıda yazıp onun boynuna asardı. (Tirmizî rivâyet etmiştir.)
  Tirmizî: Bu hadis hasen garibtir.


  Çocuğun küçük olduğu için bu duaları siz okuyabilirsiniz.
  Birde Ayetel Kürsi ve Muhafazateyn surelerini
  sıklıkla okuyabilirsiniz.Faydalı olacaktır İnşaAllah
  Allah c.c şifalar versin.

+ Yorum Gönder
çocuğun gece korkarak uyanması,  gece aglayarak uyanan cocuga okunacak dua,  bebekler için uyku duası,  uykusundan ağlayarak uyanan bebek,  uykudan ağlayarak uyanan bebekler için dua,  çocuğun uykudan korkarak uyanması,  gece ağlayarak uyanan bebek için dua