+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şuanki devrin imamı yani kamili mürşidi kimdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şuanki devrin imamı yani kamili mürşidi kimdir?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: şu anki devrin imamı yani kamili mürşidi kimdir?


  Reklam  Cevap:
  şu anki devrin imamı yani kamili mürşidi kimdir
  herkes kendi cemaat liderini yazar.

 3. Muhammed
  الله اكبر
  herkes kendi cemaat liderini yazar.
  Çok doğru.
  Birlik yokki herkesin bir Alim konusunda ittifak etsin.

 4. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Çok doğru.
  Birlik yokki herkesin bir Alim konusunda ittifak etsin.
  Ama Allah c.c nun Alimi Uleması,salih kulları birtane değilki
  çoktur Batılı Hakka karıştırmayan ve İnsanları doğruya Hakka
  yönlendiren Allah c.c Veli kullarına saygımız sonsuzdur.
  Hepsine Selam olsun

 5. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Zamanın Alime Tabî olmayan kişi cahiliye ölümü ile ölmüştür diye bir hadis vardı sanırım


  Zamanın Âlimine Tabi Olmadan Ölenin Durumu Nedir ?
  Kasım Ali Güngör: “Zamanın âlimine tabi olmadan ölenin durumu nedir?”

  Her zaman ve her devirde ayrı bir dalâlet bataklığı, farklı bir fitne ve fücur çığırtkanlığı ve fahiş bir sefahet rüzgârı insanoğlu üzerinde ne yazık ki hep hükmünü icrâ etmiştir. Cenâb-ı Hak peygamberleri de, Son Peygamberden (asm) sonraki âlimleri de zamanlarının dalâletlerine ve yanlış inançlarına karşı birer yol gösterici ve kılavuz kılmıştır. Her asrın kılavuzu, rehberi ve imamı kendi asrının mânevî hastalıklarına şifa olmuş, problemlerine çözüm sunmuş, tahribatlarına yıkılmaz bir sed teşkil etmiştir.

  Doğru imanı takviye, imana gelen tehlikeleri tasfiye ve din-i mübîni çağın getirdiği hurafelerden arındırma vazifesini yüklenen ve vazifelerini hakkıyla edâ eden bu âlimler, imamlar ya da müceddidler, her asırda ümmetin dayanak noktası olmuşlar ve ümmete istikameti, yani Kur’ân’ın ifadesiyle “sırat-ı müstakîm”i göstermişlerdir. Ne tarihte, ne günümüzde hiçbir hurafe ve batıl inanç, çağına uygun çözümlerden mahrum kalmamıştır. Bu mânevî şifa kaynaklarını, yani bu imamları dinlemeyip batılda ve bid’atta ısrar etmek, yanlışı sürdürmek ve hatadan dönmemek elbette cehaleti gösterir. Tehlikeli olan budur.

  Demek bir insan ya asrının bid’atlarından, yanlış fikirlerinden ve bozuk göreneğinden bir şekilde uzak kalmalı, ya da eğer bid’at fırtınalarına maruz kalmışsa asrının imamına mutlaka kulak vermeli ve uymalıdır. Yoksa dalâlette kalır, cehalet üzere olur ve cehalet üzere ölür.

  Cehalet üzere olmayıp, hidayet üzere bulunanlar; doğru İslâmiyet’ten sapmamış, inanç ve itikat itibariyle hurafe ve bid’atlardan uzak kalmış ve şüphesiz âlimlerin irşadıyla kalbinin ve aklının selim yönelişlerine göre istikametini çizmiş olanlardır.


  Süleyman KÖSMENE
  06.08.2009
  Yeniasya 6. GÖKHÜKÜMDAR
  Devamlı Üye
  benim şahsi görüşüm mahmut usta osmanoğlu dur

 7. Misafir
  :-) Bence doğru düşünüyorsunuz..Ne mutlu size, bize...

 8. Misafir
  asrın imamı imani ve itikadi bir mesele değildir öyle olsaydı kuran ve hadisde zahir ve sarih bildirilirdi ehli sünnete ittiba etsin farzları yapsın kebairi işlemesin kurtulur inşaallah herkes kendi mürşidini imam müceddid görebilir bunda hiçbir beis yok bence rabbim iman selameti versin

 9. Misafir
  Devrin imamı kuranı kerim ve hadislerdir . nokta

 10. Misafir
  Devrin alimini bilmem de hz Mehtiyi bekledigim kesin.zuhurunu çabuk kilsa Allahim

 11. Misafir
  Ben menzil tarikatina uyeyim ve devrin alimi seyyit Abdulbaki elhuseyni oldugunu idda etmiyorum ama inaniyorum ki devrin alimi geldiysede gavsım bunu bize aciklar. O yuzden hic telaslanmiiyorum rahatım veselam.

 12. Misafir
  Hacet namazı ile Allaha sormayı deneyin derim kardeşlerim bunu, bu devrin imamı şuan faaliyettedir inş..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
devrin imamı,  devrin imamı kimdir,  zamanın imamı kimdir,  bu devrin imamı kimdir,  zamanin imami kimdir,  devrin imami,  devrin imami kimdir