+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çocuklar için İslamı sevdirecek ve İslama ısındıracak kısa video ve hikayeler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çocuklar için İslamı sevdirecek ve İslama ısındıracak kısa video ve hikayeler


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Çocuklar için İslamı sevdirecek ve İslama ısındıracak kısa video ve hikayeler


  Reklam  Cevap: Onuruyla Oynanmış Çocuklar İslam'a Nasıl Umut Olur?
  Çocuklar için İslamı sevdirecek ve İslama ısındıracak kısa video ve hikayeler

  Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip
  " (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.
  Hazret-i Musa, emir olunduğu mahalleye gitti.
  Oradakilere:
  Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:
  -Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
  Musa aleyhisselâm:
  -Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler.
  Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
  -Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o\"\"Benim dostumdur.\"\" İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
  Allahü teâlâ:
  (Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah\"ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.
 3. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Değerli kardeşimiz: Unutmamak gerekir ki Çocuklarımıza islamı sevdirmek için öncelikli olarak bizlerin onlara en iyi bir şekilde örnek olmamız lazım. Daha sonra eğitimli video lardan destek alabiliriz.


  Namazın Önemi & Nasıl Kılınır Dini Çizgi Film video izle  İSLAMIN 5 ŞARTI EĞİTİCİ ÇİZGİ FİLM  Hz Muhammed (SAV) Son Peygamber Cizgi Film+ Yorum Gönder
çocuklara İslamiyeti nasıl sevdiririm