+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bağkur'a belli bir müddet para yatırılıp daha sonra emekli olmak caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bağkur'a belli bir müddet para yatırılıp daha sonra emekli olmak caiz midir?






 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Bağkur'a belli bir müddet para yatırılıp daha sonra emekli olmak caiz midir?


  Reklam



  Cevap: Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı; devletin kurduğu sosyal güvenlik kuruluşlarıdır. Bunların amacı, hayatın göstereceği çeşitli risklere karşı vatandaşları koruma altına almaktır.
  Sigortalıların sadece kendileri değil bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri de bu kurumların sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanırlar. Ayrıca, sigortalı vefat ettiğinde eşi, çocukları bazen de anne ve babasına maaş bağlanır ve sağlık hizmeti verilir.
  Bu kuruluşların amacı tamamen sosyaldir. Zaten sosyal devlet anlayışının ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Söz konusu müesseseler, kâr amacı gütmezler. Nitekim ülkemizde yukarıda saydığımız üç kuruluş sürekli zarar eder ve zararları devlet bütçesinden karşılanır. Devletimizin bu kurumlardan hiçbir menfaati olmadığı gibi, halkımızın sosyal güvenliğini sağlamak için önemli fedakârlıklar yapıyor.
  Bu kurumlara para yatırmak ve emekli maaşı almak caizdir.
  SİE

 3. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  ALLAHIM sizlerden razı olsun bu yazıyı komşumuz olan bir teyzemiz var eşi emekli teyzemiz bir tarikatta emekli parası haram demişler eşinin parasını getirdiklerini yemiyor haliyle evlerinde bir huzursuzluk bunu en kısa zamanda teyzeciğime okuyacağım buradan tekrar tşkler bu akşamın hediyesi rosem ALLAHTA SENİ SEVİNDİRSİN İNŞALLAH

 4. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  tşkler bu akşamın hediyesi rosem ALLAHTA SENİ SEVİNDİRSİN İNŞALLAH
  amin ravza kardeşim İnşaAllah, ecmain olsun.

+ Yorum Gönder
bağkur caiz mi