+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yalanla ilgili ayet Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yalanla ilgili ayet


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: yalanla ilgili ayet


  Reklam  Cevap: yalanla ilgili ayetler

  2:188 - Bir de aranızda mallarınızı batıl sebeplerle yemeyin. İnsanların mallarından bir kısmını bile bile günah ile yemek için, o malları hakimlere rüşvet olarak vermeyin.
  3:78 - Kitap ehlinden öyle bir güruh da vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba doğru eğip bükerler. Halbuki o, kitaptan değildir. "Bu, Allah katındandır." derler; oysa o, Allah katından değildir. Allah'a karşı, kendileri bilip dururken, yalan söylerler.
  14:22 - İş bitince şeytan onlara şöyle diyecek: "Şüphesiz ki Allah size gerçek olanı vaad etti, ben de size vaad ettim, ama sonra caydım! Zaten benim size karşı bir gücüm yoktu. Ancak ben sizi (küfür ve isyana) çağırdım, siz de geldiniz. O halde beni kınamayın, kendi kendinizi kınayın! Ne ben sizi kurtarabilirim, ne de siz beni kurtarabilirsiniz! Ben, önceden beni Allah'a ortak koşmanızı da kabul etmemiştim." Doğrusu zalimler için acı bir azab vardır!
  22:30 - Emir budur, Allah'ın yasaklarına kim saygı gösterirse, bu, kendisi için Rabbinin katında şüphesiz hayırdır. Size bildirilegelenden başka bütün hayvanlar helal kılınmıştır. O halde o pis putlardan kaçının ve yalan sözden sakının.
  25:72 - Ve onlar ki, yalan şahitlik etmezler, boş bir şeye rastladıkları zaman vakar ile (oradan) geçip giderler.
  45:7 - Her günahkâr kişinin vay haline!
  68:10 - Şunların hiçbirine boyun eğme: Yemin edip duran aşağılık,
  92:8 - Kim de cimrilik eder ve kendini hiçbir şeye ihtiyacı kalmamış görür.
  92:9 - Ve en güzeli de yalanlarsa,
  92:10 - Onu da en zor yola hazırlarız.

+ Yorum Gönder
yalanla ilgili ayetler,  yalanla ilgili ayet