+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler?

  Sual: peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu ediyosa bunlar kimler allah rızası için yardım edin kafayı yicem beyni karıştırıyorlar allaha şirk koşmaktan korkuyorum bana yardım edin ? 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: peygamberimizin soyu hala devam ediyor mu? ediyosa bunlar kimler?


  Reklam  Cevap: Hz. Peygamber’in Soyu
  Peygamber efendimizin soyu
  Hz. Peygamber’in soyu yirmi birinci kuşaktan atası olan Adnân vasıtasıyla Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’e dayanmaktadır. Bu sebeple Hz. Peygamber’in soyunun da mensup olduğu Kuzey Araplar’ına İsmâilîler veya Adnânîler gibi isimler de verilmektedir (Araplar’ın diğer ana kolu, anayurdu Güney Arabistan olan Kahtânîler’dir). Hz. Peygamber’in Adnân’a kadar soy kütüğü kesin olarak bilinmekte olup şöyledir: Muhammed b. Abdullah b. Abdülmuttalib (Şeybe) b. Hâşim b. Abdümenâf b. Kusay b. Kilâb b. Mürre b. Kâ‘b b. Lüey b. Gâlib b. Fihr (Kureyş) b. Mâlik b. Nadr b. Kinâne b. Huzeyme b. Müdrike b. İlyâs b. Mudar b. Nizâr b. Mead b. Adnân. Bu tabloya göre Hz. Peygamber, Araplar’ın, Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’in soyundan gelen Adnânîler kolundan, Kureyş kabilesinin Hâşimoğulları sülâlesine mensup Abdullah b. Abdülmuttalib’in oğludur.

  Soy Ağacı

  Peygamber Efendimizin Pak Soyu.jpg

 3. Misafir
  Allah razı olsun güzel bir paylaşım sayenizde ödevimi yaptım

 4. Misafir
  Sizden ALLAH RAZI Olsun .. Ben bunu çok merak ederdim ama görselleri açtığım zaman siyah giyinimli bir kadın gördüm.İnanmadım ama belkide olabilir dedim .. Çok saolun , tekrardan ALLAH SİZDEN RAZI Olsun!

+ Yorum Gönder
peygamber efendimizin soyu devam ediyormu,  peygamberimizin soyu devam ediyormu,  hz muhammedin soyu devam ediyormu,  hz muhammed soyu devam ediyormu,  peygamber soyu devam ediyormu,  peygamberimizin soyu devam ediyor mu,  peygamber efendimiz soyu devam ediyormu