+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnsanoğlu kuş misali deyiminin anlamı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnsanoğlu kuş misali deyiminin anlamı


 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: insanoğlu kuş misali deyiminin anlamı


  Reklam  Cevap: insanoğlu kuş misali deyiminin anlamı nedir hakkında verilmiş cevap

  Tanımı/Anlamı
  Genelde insanların mevki, makam ve yerleşke olarak yaşadıkları ve olağan döngüsüne göre erken, hızlı ve beklenmedik olarak kabul edilebilecek değişiklikleri, ya da ölümlerini anlatmak için kullanılır.

  Ünlü Kullanım Örnekleri

  Zamanında Üsküdar’da bir "Miskinler Tekkesi" bulunurmuş. Adından da anlaşılacağı üzere buraya yurdun en tembel, en miskin insanları takılırmış. İşte burada iki miskin kendilerine iki sandalye bulup oturuyorlarmış. Gel zaman git zaman havalar gittikçe soğumaya başlamış. Tekkeninde penceresi açık ama kimsenin ayağa kalkıp pencereyi kapatmaya mecali yok.

  Birinci miskin: Yahu havalar iyice soğudu, şu pencereyi kapatmak lazım.

  İkinci miskin: Doğru söylüyorsun mirim, kapatmak lazım.

  Aradan saatler geçer, haftalar geçer, hatta ay geçer, yine aynı diyalog aralarında sürer gider. Sonunda birinci miskin daha fazla dayanamaz bütün gücünü toplayıp karşı pencereye ulaşır, camı kapatır ve hemen oracıktaki bir iskemleye kendini bırakır. Sonra öteki miskin arkadaşına şunları der: "Ya mirim gördün mü, insanoğlu kuş misali. Dün neredeydim, bugün neredeyim"


+ Yorum Gönder
insanoğlu kuş misali deyiminin anlamı,  insanoğlu kuş misali anlamı,  insanoğlu kuş misali deyimi,  insan oğlu misali deyimlerin anlamı,  insanoğlu kuş misali deyiminin anlamı nedir,  insanoğlu kuş misali deyimi anlamı,  insan oğlu kuş misali deyiminin anlamı