+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Günahlardan kurtulup tevbe eden kişi bir süre sonra tekrar günahlara meylederse ne yapmalıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Günahlardan kurtulup tevbe eden kişi bir süre sonra tekrar günahlara meylederse ne yapmalıdır ?

  Sual: selamunaleykum arkadaşlar ben birbuçuk yıl öncesine kadar hergün içki içen kumar oynayan birisiydim ama biryıl önce alluhuteala nasip etti tövbe ettim bir yıl hiç kaçırmaksızın namazlarımı kıldım kuran okumayı öğrendim ama 3 ay önce şeytan bırakmadı tekrar içki içtim şimdi yine tövbe etmek istiyorum ama içimden bir ses oyuncakmı bu tövbe et sonra içki iç tekrar tövbe et yüzün nasıl tutucak diyor bundan kurtulupta dövbe edip tekrar namazıma ibadetlerime dönemiyorum şimdi bu vesvesemi yoksa gerçek ten doğru olan bumu tövbe et kötü yola düş tövbe et kötüyoladüş ne yapıcamı bilemiyorum başluktayım allah rızası için yardım edin bana napmalıyım şimdiden allah hepinizden razıolsun allahuteala yar yardımcınız olsun selamunaleykum ? 2. menekse23
  Devamlı Üye

  Cevap: Günahlardan kurtulup tevbe eden kişi bir süre sonra tekrar günahlara meylederse ne yapmalıdır ?


  Reklam  Cevap: "Bir kimse nekadar tevbesini bozsa da yine vazifesi tevbe etmek ve o günahı bir daha yapmamak üzere gayret göstermektir. Allah tevbesini bozup tekrar tevbe edenin de tevbesini kabul eder insaallah. "
  Ama bir daha yapmamakta kararlilik sart.
  Yoksa ben günahi isleyim sonra yine tevbe ederim demek yanlistir.
  Allah yardimciniz olsun ve Rabbim sizi dogru yoldan ayrimasin insallah. Mutlaka Tevbe edin!

  Bir kimse günahına tevbe eder, sonra bu günahı tekrar yapar, sonra yine istiğfar eder; üçüncüye yine yapar ve yine tevbe ederse, dördüncü olarak yapınca, büyük günah yazılır.

  Günahtan hemen sonra tevbe etmek farzdır. Tevbeyi geciktirmek de büyük günahtır. Bunun için de, ayrıca tevbe etmek gerekir. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
  (Allah’a tevbe edin!) [Nur 31]

  alintidir

+ Yorum Gönder
tövbe bozup tekrar tövbe etmek,  tövbeyi bozup tekrar tövbe etmek,  içkiye tövbe edip tekrar içmek,  tekrar tekrar tövbe etmek,  içki içtim tövbe etmek istiyorum,  ickiye tevbe eden yine icer mi,  icki edip tovbe namazi