+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ruyami yorumlarmisiniz lutfen cok merak ediyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ruyami yorumlarmisiniz lutfen cok merak ediyorum

  Sual: esim ben ve buyuk kizim ile odada oturuyoruz(gunduz)
  birden oyle bir yuksek ses cikiyorki,ben birden kalkim mutfagin kapisini acip disari bakiyorum,ve gokyuzunde ufuk gibi biyer kirmizi pembe arasi renk olmus,ve bulutlar yere inmis,hizla donuyorlar,cok siddetli yagmur ve ruzgar var,,,kapiyi kapatim,esime diyorumki,kiyamet kopuyo diyorum ve basliyorum sesli bi sekilde kelime-i sehadet getirmeye esimde benle beraber sessizce kelime-i sehadet getirip eve ufluyor,,,
  bu ruyam gunlerdir aklimda ve cok merak ediyorum,,bulamadim biturlu anlamaini,,siz yorumlarmisiniz??
  simdiden ALLAH RAZI OLSUN,,, ? 2. Ensar
  لا اله ا لا ا لله

  Cevap: ruyami yorumlarmisiniz lutfen cok merak ediyorum...


  Reklam  Cevap: Rüyada KIYAMET görmek
  İmam Nablusi


  Rüyada kıyamet günün görmek, gören kimseyi kasdettiği çirkin şeylerden korkutmaya ve onu günahtan sakındırmaya yorumlanır.


  Kıyamet, mazlumun zalimden intikam almasına işarettir. Rüyada yalnızca kendisi üzerine kıyamet koptuğunu gören kimse ölür.


  Haşir yerini görmek, şerefli bir kadına veya çok faydalı ve şerefli bir adama yorumlanır. Sura üfürülmesi, salih kimselerin kurtulmasına işarettir.


  Bir kimse rüyada bir şehirde veya bir köyde kıyamet koptuğunu veya güneşin batıdan doğduğunu ya da kıyamet alametlerinden birinin çıktığını, hatta sevap ve azabın ayırt edileceği bir yere gittiğini görse, bu rüya, hayırlı amelde bulunan kimsenin yaptığı hayırlı amellerine sevinmesi için müjde ve bu amellerini daha da artması için teşviktir. Günah işlemiş veya işleme arzusunda bulunan kimseye tövbe etmesi için korkutmaktır.


  Bir kimsenin kıyamet görmesi kan dökülmek ve halk arasında fitne, ihtilal, harp, kavga ve çirkin şeylerin meydana gelmesi gibi kıyamet alametlerinden olan bir şeyin zuhur etmesine yorumlanır.


  Bir kimse, rüyada kabirlerin yarılıp açıldığını ve ölülerin kabirlerinden çıktığını görse, o yerde adaletin yaygın olduğuna işarettir.


  Bir kimse kendisinin hesaba çekildiğini, amellerin teraziye konulduğunu ve sevaplarının günahlarına ağır geldiğini görse, o kimsenin çokça ibadet ve taat yaptığına ve kendisi için Allah (C.C.) katında çokça sevap ve mükafat bulunduğuna yorumlanır. Eğer günahları, sevabına galip gelirse o kimse din ve itikatça ek------.


  Bir kimse terazinin elinde olduğunu görse, o kimsenin doğru yolda olduğuna işarettir. kendisine bir meleğin bir kitap verdiğini ve ona "amel defterini oku" dediğini görse, o kimsenin hak ve doğru yolda bulunduğuna ve dosdoğru bir dinde olduğuna yorumlanır.


  En doğrusunu Allah cc bilir.

+ Yorum Gönder