+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Rahatsız eden insandan kurtulma duası.. beni rahatsız eden birinden kurtulmak için bir dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Rahatsız eden insandan kurtulma duası.. beni rahatsız eden birinden kurtulmak için bir dua


 2. 2
  MaxiMilyan
  SÜPER EDİTÖR

  Cevap: rahatsız eden insandan kurtulma duası.. beni rahatsız eden birinden kurtulmak için bir dua


  Reklam  Cevap:
  Beddua etmeyi Tavsiye etmem seni Rahatsız Edene Beddua Yerine Benden Sana Bir tavsiye Ufak Bir Dua Olacak Sana Karşı Zülmedene Karşı Allah Seni Islah Etsin Dersen Senin Duan Üzerine Allah Sana zülnedeni Islah Eder Aklı Başına Gelir Seni Rahatsız Etmekten Vaz Geçer... Aşağıda Hadisler..

  Peygamber efendimiz beddua etti mi?
  Peygamber efendimiz, diğer bazı Peygamberler gibi kavimlerine genel bir beddua etmemiş ama muayyen günahları işleyenleri lanetlemiştir. Mesela birkaçı şöyledir:

  (Lutilere Allah lanet etsin!) [Beyheki]

  (Paraya tapana lanet olsun!) [Tirmizi]

  (Bid’at çıkarana lanet olsun.) [Dare Kutni]

  (Eshabıma sövene lanet olsun.) [Hakim]

  (Doğruyu bildiği halde susana lanet olsun) [Deylemi]

  Ayrıca isim söyleyerek beddua ettikleri de vardır. Bir tanesi şöyledir: Ebu Leheb’in oğlu Uteybe, Tebbet suresi gelince, Resulullah efendimize hakaret etti. Resulullah çok üzülüp, (Ya Rabbi, buna bir canavar musallat et) dedi. Ebu Leheb’in oğlu Uteybe Şam’a giderken, bir gece, bir aslan gelip uyuyan arkadaşlarını koklayıp bıraktı. Sıra Uteybe’ye gelince onu parçaladı. (Mirat-i kâinat)

  Taberani’de rivayet ediliyor ki:
  İki kişi, Hazret-i Hamza hakkında aşağılayıcı bir şiir okuduklarından Cehenneme gitmeleri için Resulullah beddua ediyor.

  Peygamber efendimiz beddua etmezdi sanarak hadis kitaplarındaki beddua bildiren böyle bir hadis-i şerife şüphe ile bakmak din düşmanlarını sevindirmek olur. O zaman imam-ı Taberani’ye de itimat kalmaz. Zaten din düşmanlarının bütün derdi de bu. (Âlimleri ve hadisleri yıkarsak Kur’anı yıkmak daha kolay olur) diyorlar.

  O iki kişi hicri 8. yılda Müslüman olmuştu. Hazret-i Hamza ise bundan 4 yıl önce şehit oldu. Yani o zaman o iki kişi Müslüman değildi. O dua, Müslümanlara yaptıkları zararlardan ve sevgili amcası Hazret-i Hamza’ya dil uzattıklarından dolayı yapılmıştı.

  Mekke’nin fethinde, Resulullah efendimiz herkesi affetti. Yalnız on kişinin isimlerini söyleyip, (Bunları görünce hemen öldürün) buyurdu. Bu on kişiden biri olan Vahşi bin Harb, Mekke’den uzaklara kaçtı. Daha sonra pişman olup, Medine’de mescide gelip, (Ya Resulallah, bir kimse Allah’a ve Resulüne düşmanlık yapsa, en kötü, en çirkin günah işlese, sonra pişman olup iman etse, bunun cezası nedir?) dedi. Resulullah efendimiz, (Pişman olup iman eden affolur, bizim kardeşimiz olur) buyurdu. (Ya Resulallah, iman ettim, pişman oldum. Ben Vahşi’yim) dedi. Peygamber efendimiz, Vahşi adını işitince, sevgili amcası Hazret-i Hamza’nın parçalanmış hâli gözü önüne geldi.
  Ağlamaya başlayıp, (Git, seni gözüm görmesin) buyurdu. Vahşi, öldürüleceğini anlayıp dışarı çıkarken Cebrail aleyhisselam gelip, (Ey Habibim, bütün ömrünü puta tapmakla, kullarımı bana düşman etmeye uğraşmakla geçiren bir kâfir, bir kelime-i tevhid okuyunca, ben onu affediyorum. Sen, amcanı öldürdü diye Vahşi’yi niçin affetmiyorsun? O pişman oldu. Şimdi sana inandı. Ben affettim. Sen de affet) mealindekiilahiemri bildirdi.

  Herkes, öldürün emrini bekliyordu. Resulullah efendimiz, (Kardeşinizi çağırınız) buyurdu. Kardeş sözünü işitince, saygı ile çağırdılar. Resulullah efendimiz, affolduğu müjdesini verip, (Fakat, seni görünce dayanamıyor, üzülüyorum. Bana görünme) buyurdu. Hazret-i Vahşi, Resulullahı üzmemek için, bir daha yanına gelmedi. Mahcup, başı önünde yaşadı. (Kurtubi, Süyuti, Taberi)

  Sorgusuz sualsiz öldürülmesi gereken bir kâfir, Müslüman olunca, onun hakkındaki nefret, merhamete dönüşüyor, sahabilik şerefine kavuşuyor. Günahları sevaba çevriliyor. Bir âyet meali:
  (Tevbe edip iman eden ve salih amel işleyenlerin günahlarını sevaplara çeviririm. Allah çok affedici ve çok esirgeyicidir.) [Furkan 70)

  Bu âyet-i kerime Hazret-i Vahşi için indi. (Hadika)

  Sual: Birine beddua için, (Seni Allah'a havale ediyorum) demek, uygun olur mu?
  CEVAP
  Söyleyen şahsa ve niyetine göre değişir. İbni Mesud hazretleri anlatır:

  Ebu Cehil ve arkadaşları, Resulullah Kâbe’nin yanında namazda secdede iken, üstüne deve işkembesi attılar. Resulullah, namazını tamamlayınca, yüksek sesle, (Allahım, Ebu Cehil’i, Ukbe bin Rebia’yı, Şeybe bin Rebia’yı, Velid bin Utbe’yi, Ümeyye bin Halef’i, Ukbe bin Muayt’ı sana havale ediyorum) buyurdu. Bedir savaşında, Resulullahın ismen zikrettiği bu kimselerin, hepsinin yere serilmiş cesetlerini gördüm. (Buhari, Müslim, Nesai)

  Bir de, sanki, hâşâ Allahü teâlânın haberi yokmuş da, Ona haber veriyorum, gereğini yapsın, mazlumun hakkını zalimde bırakmasın gibi, bir anlamda söylenirse, hiç uygun olmaz. Allahü teâlâ, hiç kimsenin yaptığından gâfil değildir. Kul, yanlış bir şey yapmışsa, elbette onu hesaba çeker ve cezasını verir.

  Allaha havale ediyorum sözü, senin yaptığın bu kötülüğe karşı sabrediyorum, buna karşılık vermiyorum, yaptığının cezası ne ise, Allahü teâlâ versin anlamında söylenirse, mahzuru olmaz.

  Dua ve beddua
  Sual: (Duanla yaşamıyorum ki, niye bedduanla öleyim) sözü uygun mudur?
  CEVAP
  Uygun değildir. Dua hafife alınmış olur. Dua veya beddua kabul olabilir. Yani kabul olan dua ile yaşanabilir. Yahut dua kabul olmasa da, beddua ile insan ölebilir. İki hadis-i şerif meali şöyledir:
  (Şu dört dua reddolmaz: Din kardeşinin gıyabında yapılan dua, iyileşinceye kadar hastanın, dönünceye kadar hacca ve cihada gidenin duası.) [Deylemi]

  (Ana babanın çocuğuna ve mazlumun zalime olan bedduaları reddedilmez.) [Tirmizi]


 3. 3
  Misafir
  evli biri beni seviyor kurtulmak istiyorum ama bir türlü kurtulamıyorum bana yardım edin bi yuvayı yıkmak istemiyorum canıma kıymak istemiyorum

 4. 4
  Misafir
  Bence bol bol dua etmelisn Allaha bırak şersz hayr iste insaallah kurtulursun

 5. 5
  Misafir
  slm evliyim bir hata yaptım ama çok pişmanım yaptıgım olaydan ötürü tehtit ediliyorum çaresizim ne yapmam lazım

 6. 6
  Misafir
  Selamün aleykum ben bekar yirmi yasinda bi kizin biri var beni seviyormuş gerçi takinti haline getirmiş bnimde bi erkek arkadasim var seneye nisanlanicaz ama bu beni sürekli oldurmekle tehdit ediyor heryolu denedimm kurtulamiyorumm lutfen bana yardim edin çok caresizim

 7. 7
  Misafir
  Allahım benim aleyimde konuşanlar istediğim arkadaşımı istemeyen birilerinden kurtumak icin dua istiyorum yaresurellah yardım eyle allahıM biz her şeyi sana bıraktım SANA HEVALE ETTİM,

 8. 8
  Misafir
  Bende evliyim bi hata ettim kurtulamiyorum dewamli ailemle tehdit ediyor ailem duyar diye elinde olan seylerle beni dewamli tehdit Ediyor kurtulamiyorum ne yapmam gerek zor durumdayim.

 9. 9
  Misafir
  YÜCE RABBİM herkesi ıslah etsin Hersese yardımcı olsun inşşallah amin.

 10. 10
  Misafir
  Allahım sen bütün doğru yoldan sapmış kullarına yol göster ya Rabbim

 11. 11
  Misafir
  benim ablam evli eniştemin tarafı onlara rahat vermiyorlar rahatsız ediyorlar yuvayı yıkmak istiyorlar bunlardan nasıl kurtulabilirler bize dua edin

 12. 12
  Misafir
  bir komşum var çok dedikodu suni işlerle uğraşıyo
  baş etmek daha çok sorun

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

birinden kurtulmak için dua

istemediğin birinden kurtulmak için dua

istemediğin birinden kurtulmak için okunacak dua

istemediğin birinden kurtulma duası

rahatsız eden insanlardan ve beladan kurtulma duası

birinden kurtulma duası

bir insandan kurtulmak için dua