+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'ı, Peygamberleri ve melekleri sevmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'ı, Peygamberleri ve melekleri sevmek

  Sual: Peygamber efendim ben allahı seni melekleriçok severim ben küçüktüm ne allahın ne senin ne meleklerin olduğunu bilmiyodum ve artık öğrendim seni çok çok seviyorumallaha meleklereçok çok selamımı söyle gözlerinden öpüyorum ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Allah'ı, Peygamberleri ve melekleri sevmek


  Reklam  Cevap: Allah'ı, Peygamberleri ve melekleri sevmek  ALLAH SEVGİNİ ARTIRSIN kardeşim.
  Allah ve Peygamber'i (asm) sevmenin, bu sevgiyi arttırmanın yolu onları tanımaktan geçer. Marifetullah, Allah'ı bilme tanıma ilmidir. Marifetullahtan hissesi nispetinde insan Allah'ı sever. Allah'ı tanıyıp emirlerine itaat eden Allah'ı sever, Allah da onu sever. Her eksikliğin başı iman zafiyetidir. İmanın artması ölçüsünde Allah ve Resulüne (asm) olan sevgi de artacaktır. İman, sevgi, itaat birbirini takip edecektir.

  Allah'ı her şeyden çok sevmek dinimizin emridir. Allah'ı sevmenin yolu ise, onun sevdiği tarzda yaşayan Peygamberimizi (asm) sevmek ve onun yolunda olmaktır.

  Nitekim Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurulur:

  "Ey Resulüm, de ki: “Ey insanlar, eğer Allah’ı seviyorsanız, gelin bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah gafurdur, rahimdir (çok affedicidir, engin merhamet ve ihsan sahibidir)."(al-i İmran, 3/31)

+ Yorum Gönder